VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Senamiesčio skveras

Parkai, Alytus

Audio gidas

0:00
0:00

Senamiesčio skverą juosia Bažnyčios ir Alyvų Tako gatvės. Prieš Antrąjį pasaulinį karą čia buvo gyvenamieji, prekybininkų ir amatininkų namai, kurie subombarduoti per pirmą vokiečių lėktuvų antskrydį. Po karo namai nebuvo atstatyti, o buvo suformuota aikštė. 1956 m. ji pavadinta Gegužės 1-osios aikšte, o 1977 m. buvo sutvarkyta, įrengtas fontanas, pastatytas paminklas sovietiniam veikėjui Juozui Vitui. 1990 m. paminklas demontuotas. 2012 m. buvo rekonstruotas skveras. Naujai įrengtą margaspalvį fontaną papuošė rašytojo Jurgio Kunčino eilės. Pavasariais skvero suoliukai būna nutūpti įvairaus amžiaus porų, kurios grožisi čia pražydusiomis sakuromis. Juk jos simbolizuoja meilę, trumpalaikį jaunystės grožį, naujo šeimos nario atsiradimą ir  pavasario atėjimą, nes tai vienas iš pirmųjų medžių, kuris kiekvienais metais pražysta.
2020 m. ant vieno iš suoliukų įsitaisė bronzinė voveraitės skulptūra (aut. M. Zavadskis). Ją juosia užrašas „Alytiškių iniciatyvos“, o knygoje, kurią laiko voveraitė, užrašyta „Knyga – geras būdas pranokti vakarykštį save“.
2020 m. Senamiesčio skvere pastatytas paminklas  Dainavos apygardos partizanams. Paminklas – tarsi iš žemės besiskleidžiantis atminimo pumpuras, kurio kompoziciją užbaigia stilizuotas Jogailaičių kryžius.
Apatinėje postamento dalyje yra užrašas „Dainavos apygardos partizanams 1944–1953“, kitoje pusėje – Dainavos apygardos partizanų vertybinės nuostatos: „Tikėjimas, Laisvė, Nepriklausomybė, Santarvė“.

Bažnyčios g./Alyvų tak., Alytus
GPS: 54.399150, 24.048954 (WGS)

Nuotraukų autoriai: V. Kuchalskis, B. Malaškevičiūtė, E. Dovydėnas, E. Veličkaitė

Atsiliepimai

Komentuoti