VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Paminklas Dainavos apygardos partizanams

Skulptūros ir paminklai

2020 m. Senamiesčio skvere pastatytas paminklas  Dainavos apygardos partizanams. Paminklo aukštis – 4,5 metro, jį puošia Vytis. Pats paminklas – tarsi iš žemės besiskleidžiantis atminimo pumpuras, kurio kompoziciją užbaigia stilizuotas Jogailaičių kryžius.
Apatinėje postamento dalyje yra užrašas „Dainavos apygardos partizanams 1944–1953“, kitoje pusėje – Dainavos apygardos partizanų vertybinės nuostatos: „Tikėjimas, Laisvė, Nepriklausomybė, Santarvė“.
TIKĖJIMAS. Dauguma partizanų buvo katalikai, tikintys į Dievą žmonės ir savo gyvenimą grindžiantys krikščioniškomis vertybėmis. Jie tikėjo, kad anksčiau ar vėliau pavyks atkurti Nepriklausomą Lietuvos valstybę.
LAISVĖ. Partizanų nuomone, atkurtos Nepriklausomos Lietuvos valstybės žmonės turėjo tapti laisvomis ir atsakingomis asmenybėmis, kurios, įsisąmoninusios krikščioniškąsias vertybes, gebėtų rinktis prasmingus gyvenimo tikslus, siektų socialinio teisingumo ir savo gebėjimais tarnautų šalies visuomenės gerovei.
NEPRIKLAUSOMYBĖ. Lietuvos partizanai, kovoję Dainavos apygardos teritorijoje, neabejojo, kad atkurta Lietuvos Nepriklausomybė sudarys sąlygas Lietuvos visuomenei dvasiškai ir materialiai suklestėti.
SANTARVĖ. Dzūkijoje veikusių partizanų nuomone, lietuvių tautos ir Lietuvos tautinių mažumų žmonių santarvė galėjo užtikrinti ateities Lietuvos gerovę, gražų, orų ir prasmingą gyvenimą.
Autorius G. Jonkus.

Senamiesčio skveras, Alyvų takas, Alytus
GPS: 54.399329, 24.049511 (WGS)

Alytaus TIC nuotraukos

Atsiliepimai

Komentuoti