VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Buvęs kino teatras „Palas“

Istoriniai statiniai

Kontaktai

Kada tiksliai Alytuje buvo atidarytas kino teatras pasakyti sunku, tačiau remiantis archyviniais duomenimis 1920 m. K. Šulmanas buvo užregistravęs kinematografo įstaigą. 1929 m. šiame pastate jau veikė kino teatras. Ilgą laiką jis vadintas „Šulmano kino“, vėliau – „Palas“.
Baigiantis begarsio kino erai „Palas“ laikinai buvo uždarytas remontui, kad galėtų atsinaujinti ir įmontuoti garso aparatūrą. Baigus remontus  pabrango ir bilietai į kino filmus. Sumažėjus pajamoms ir atsiradus konkurentams, „Palas“ savininkas sekmadieniais pradėjos taikyti nuolaidas gimnazistams. Kino teatre kasdien vykdavo 2 seansai. Filmų repertuaras nesiskyrė nuo Kauno. 1939 m. kino teatro „Palas“  savininkas jį pervadino į „Dainavą“. Antrojo pasaulinio karo metu, vokiečiams užėmus Alytų,  kino teatre per savaitę buvo rodoma 15 įvairios dokumentikos ir kino seansų. Prasidėjus aktyviems karo veiksmams nukentėjo ir kino teatras „Dainava“: išplėšta aparatūra, apgriauta salė ir pastatas. Sutvarkius salę ir parvežus aparatūrą 1944 m. spalio 27 d. buvo atnaujintas filmų rodymas. 
1952 m. kino teatras rekonstruotas, pertvarkytas jo fasadas. Virš durų atsirado rugio varpos (Sovietų sąjungoje jos buvo neatsiejamos nuo komunizmo).
Po 1960 m., kai buvo pastatytas naujas Alytaus kino teatras, jam buvo atiduotas pavadinimas „Dainava“, o senučiui kino teatrui skirtas „Taikos“ vardas. Paskutinis kino seansas jame buvo parodytas 2002 m.

Vilniaus g. 25, Alytus
GPS: 54.399506, 24.048342 (WGS)

Alytaus TIC archyvo nuotraukos

Atsiliepimai

Komentuoti