VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Alytaus kraštotyros muziejus

Muziejai ir galerijos, Alytus

Audio gidas

0:00
0:00

Alytaus kraštotyros muziejus miesto inteligentų iniciatyva buvo įkurtas 1928 m. Modernios ir interaktyvios ekspozicijos išradingai pasakoja krašto istoriją. Alytaus kraštotyros muziejui priklauso ir keletas filialų. Muziejuje vyksta edukaciniai užėmimai mokiniams ir suaugusiems.
Muziejuje galima apžiūrėti šias ekspozicijas: „Gyvenimas abipus Nemuno“, skirtą Alytaus miesto istorijai nuo XIV iki XX a. paskutiniojo dešimtmečio, ir „1915 m. rugpjūčio 27-oji Alytuje: vienos gatvės istorija“, skirtą Pirmojo pasaulinio karo 100-osiosms  metinėms. „Sodzius Dzūkijon“ - nemokamas skrydis virš Dzūkijos, namo projektas ir idėjos nuostabiai vakarienei! Pasimatymas su penkiomis aprėdų laukiančiomis mergelėmis ir akimirkos iš XX a. pr. šeimos gyvenimo! Dzūkijos pasakorių porinimai apie išdaigas, laumės vaikus ir senovinę jaunimo kultūrą. Geriausių Dzūkijos grybautojų paslaptys ir patarimai, kaip su gyvulukais susišnekėti. 
Čia veiklos ras ir dideli, ir maži. Tai pažintis, kaip gyveno mūsų senoliai XIX–XX a. sandūroje. Šio laikotarpio buitį atspindi apie 200 eksponatų, kurie saugojami Alytaus kraštotyros muziejaus etnografijos fonde. Dvasinį senolių pasaulį atskleis buvęs sodžiaus gyventojas Staselis, tiesa, jei tik ryšitės leistis į audioekskursiją. Nuolat veikianti paroda „Be lietuviškos kalbos neišgyvensi nė dienos“.
Muziejui priklauso šie filialai: Archeologijos muziejus, Anzelmo Matučio memorialinis muziejus ir Antano Jonyno memorialinis muziejus.
Muziejaus lankymas - 1 Eur, studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems - 0,50 Eur. Darbo laikas: II - V 9-18 val.; VI - 10-16 val.  Sekmadieniais ir pirmadieniais nedirba.
Virtualus turas po Alytaus kraštotyros muziejų - www.alytausmuziejus.lt/muziejus-turas

Savanorių g. 6, Alytus
GPS: 54.397854, 24.050482 (WGS)

Nuotraukų autorės: G. Bernatavičius, B. Malaškevičiūtė, G. Tamošiūnienė.

Atsiliepimai

Komentuoti