VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Atraskite Alytaus kraštą kartu su "Rasa"!

Naujausias keliauti skatinantis projektas „Patirk Lietuvą su „Rasa“ kviečia aplankyti gražiausias Lietuvos vietas, dalyvauti žaidime ir laimėti įvairius prizus. Projektas, kuris startavo birželio 15 dieną, skatina keliauti po Lietuvą remiantis įvairiais organizatorių paruoštais maršrutais, įsiamžinti sąraše esančiose lokacijose. Lankant įvairius populiarius lankytinus objektus, keliautojai turi galimybę apsilankyti ir Alytaus krašte, nes į šiuos maršrutus yra įtraukti net trys lankomi objektai. Atrasti, patirti ir pažinti Alytaus kraštą laimint prizus – ar gali būti geriau?

Dalyvaujant šiame projekte, keliautojai turi galimybę „Atrasti“, „Keliauti“ ir „Pažinti“. Tokiais pavadinimais pavadinti yra trys skirtingi maršrutai, kiekvienas skatinantis skirtingas patirtis, bei įspūdžius. Šiame žaidime, Alytaus krašto objektus galima „Atrasti“ ir „Pažinti“.

Kartu su „Surink Lietuvą“ sukurtas „Pažink vandens kuriamą grožį“ maršrutas kviečia atrasti vandens lobynus, tarp kurių išrinktas ir Butrimonių miestelio fontanas. Vienintelis toks Lietuvoje – akrilo kolbos formos, viduje sukasi didžiulis vandens sūkurys. Per fontano sieną bėga vanduo, kuris sukuria nepakartojamą vaizdą. Sutemus fontanas nušvinta įvairiomis spalvomis. Fontanas puošia Butrimonių trikampę aikštę. Ji vienintelė trikampė aikštė Lietuvoje, kuri įtraukta į Urbanistikos paminklų sąrašą. 

Butrimonių miestelio fontanas. G. Bernatavičiaus nuotr.

Netoli fontano yra lauko kavinukė, parduotuvėlės, kuriose galima įsigyti vietinių šimtalapių, šakočių, naminių sūrių, suvenyrų, pasivaišinti kava, arbata ir vietiniais saldėsiais.

Sekančiame maršrute „Pažink Smagiausias pramogas su vaikais“, keliautojai atras du Alytaus miesto objektus: Jaunimo parką ir Alytaus kraštotyros muziejų. Kartu su „Kelionės su vaikais“, buvo sukurtas patogus, išbandytų objektų maršrutas, puikiai tinkantis visai šeimai.

Jaunimo parkas. Vadim Kozorez nuotr.

Jaunimo parkas įkurtas 1982 m., nenustojamai zvimbiantis, mėgstamas ir lankomas alytiškių bei miesto svečių, margaspalviais gėlynais papuoštas parkas yra it savitas muziejus po atviru dangumi. Gamtos apsuptyje slepiasi metalo plastiko skulptūros, kurios yra ne vien meno kūriniai, tačiau pritaikytos ir aktyviam laisvalaikiui. Parke galima rasti modernias vaikų žaidimų, laisvalaikio ir ekstremalaus sporto (parkūro, riedlenčių-riedučių, dviračių kalnelių) aikšteles ir trasas. Galima paklysti meilės labirinte, jame atrasti praeities meilės laiškelius. Nepaisant parko pavadinimo, smagios veiklos čia randa bet kokio amžiaus žmonės.

Ekspozicija "Sodzius Dzūkijon" Alytaus kraštotyros muziejuje. Alytaus TIC nuotr.

Alytaus kraštotyros muziejuje saugoma beveik 100 tūkst. eksponatų – tai istorinė, etnografinė ir archeologinė medžiaga, patekusi į muziejaus fondus iš visų Pietų Lietuvos rajonų. Modernios ir interaktyvios ekspozicijos išradingai pasakoja krašto istoriją, čia taip pat vyksta edukaciniai užėmimai mokiniams ir suaugusiems. Lankytojų laukia interaktyvi etnografinė ekspozicija „Sodzius Dzūkijon“. Čia rasite dalelę Dzūkijos, kur skamba dzūkiška šnekta, dainos ir pasakos, kur nuramina ir vaikystės prisiminimus žadina kaimo garsai ir vaizdai.

Kviečiame sudalyvauti žaidime, aplankyti Alytaus krašto grožybės ir laimėti unikalius prizus!

Daugiau informacijos apie projektą: WWW.LIETUVASURASA.LT

 

Atsiliepimai

Komentuoti