VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

ŽUVIUKAS NIURZGA

Filmai

Režisavo: Ricard Cusso, Rio Harrington
Šalis: JAV
Platintojas: Garsų Pasaulio Įrašai
V  Animacinis  Visai šeimai  92 min

Vandenyno dugne, kur švyti spalvingi koralai, kriauklėse slepiasi spindintys perlai, linksmai šoka jūrų žvaigždės ir spalvotos žuvytės, stūkso nuskendęs laivas. Jame ramiai gyvena žuviukas Niurzga – tikras burbeklis! Jo lūpos visada surauktos, lyg jis ką tik būtų suvalgęs pačią rūgščiausią citriną. Bet jis nėra piktas, tiesiog labai rimtas, mėgsta ramybę ir... pasinerti į meditaciją😉

Vieną dieną Niurzgos tyli kasdienybė baigiasi – į nuskendusį laivą netikėtai įsiveržia mažytė, labai smalsi išdykėlė jūrų drakonė Pipa. Ji – nauja kaimynė, kurios tėvai netrukus susilauks trijų ar net keturių šimtų mažylių, tad Pipa ieško visko, kas praverstų naujuose namuose. Ji griebia viską iš eilės: senas dėžes, inkarus ir net kruopščiai Niurzgos saugotus akmenukus. Besiginčijant, kažkas trakšteli, ir... Niurzgos pusė namo nugarmi į bedugnę kartu nusinešdamas ir mažosios Pipos namus!

Abu likę be stogo virš galvos ir prisidirbę iki ausų, du keistuoliai turi tik vieną išeitį – leistis į vandenyno platybes ieškoti stebuklingos žuvelės Blykstės, galinčios išpildyti norą – bet... tik VIENĄ!

Štai tada nuotykiai ir prasideda! Pasirodo žuvelės Blykstės ieško ne tik Niurzga ir Pipa, bet ir jūrų moliuskas – sepija Benas. Jam taip pat reikia paslaptingosios Blykstės pagalbos, nes viską savo kelyje griaužiantys rudieji dumbliai tuoj praris jo spalvingąją bendruomenę! Prasideda tikros lenktynės – kas suras pirmas paslaptingąją Blykstę! Ar pavyks Niurzgai išlaikyti ramybę? Gal pagaliau jis išmoks šypsotis? O gal visi taps geriausiais draugais, nes tik kartu įmanoma įveikti neįveikiamas kliūtis?