VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Pažintinė kelionė poroms po Alytaus kraštą

Nors vasara jau skaičiuoja savo paskutines dienas, kelionės nestoja. Ruduo – nuostabus mėnesis keliauti, o ypač po gamtą. Kadangi šeimas su mažaisiais keliautojais jau lepinome įvairiais pasiūlymais, šį kartą kviečiame keliaujančias poras atvykti į Alytaus kraštą. Apsigyvenkite paukščių namelyje medyje, apsilankykite pas raganas ir žiniuonius ir drąsiai sėskite už keturračio vairo čia, Alytaus krašte. Čia garantuojame nepamirštamas akimirkas Jums ir Jūsų antrajai pusei!

Sodyba „Perlytė Dusia“

Sodyba "Perlytė"

Šiuolaikiškas, Dusios ežero pakrantėje įsikūręs poilsio kompleksas romantiško laiko gamtos prieglobstyje ieškančioms poroms ir ne tik. Mėgstantys originalumą gali apsistoti sezoniškai dekoruotose palapinėse – „Metų laikai“. Palapinės pritaikytos patogiam poilsiui. Ieškantys komforto gali apsigyventi pagrindiniame sodybos pastate, kuris kasmet puošiamas pasirinkta tema. Šių metų tema – Italija.

Sodyba „Perlytė“ įsikūrus netoli Žuvinto biosferos rezervato, vienintelio tokio Lietuvoje. Puiki proga apsilankyti, pasivaikščioti pažintiniais takais ir stebėti tūkstančius įvairių gyvūnų įsikūrusių neliestos gamtos karalystėje.

Kaštonų g 117, Metelytės k., Simno sen., Alytaus r., tel. +370 656 30 867

Sodyba „Riešutynė“

Sodyba "Riešutynė"

„Riešutynė“ - tai šeimos sodyba, įkurta prosenelių žemėje, esančioje netoli didžiųjų Dzūkijos ežerų - Dusios, Metelio ir Obelijos, netoli paukščių karalijos – Žuvinto. Čia gamta padeda ne tik pamiršti kasdienę rutiną ir skubėjimą, bet ir susikaupti produktyviam darbui bei kūrybai. Kaimynai - vietinės stirnos, kiškiai, daugybė įvairiausių paukščių ir smalsus šeimininkų katinas Pitagoras. Rasite čia viską ko tik gali prireikti Jūsų patogiam poilsiui ar susikaupimui dirbti.

Viešint šioje sodyboje, atvykusios poros gali visiškai atsipūsti ir pasidžiaugti ramuma, kurią suteikia juos supanti gamta. Du ežerai ir pati Dzūkų jūra kone ranka pasiekiama, tad praleidžiant čia laiką, galima drąsiai pakeliauti po apylinkes ir pasidžiaugti šio krašto perlais.

Dvaro g. 16, Gražuliai, Alytaus r., tel. +370 612 47 843

Svečiuose pas raganas ir žiniuonius

Netoli Daugų miesto, nuošalioje Dusevičių sodyboje laukia šiurpą kelianti viduramžių bausmių, kankinimų ir raganų teismų erdvė bei pragaro miškas bendriniu pavadinimu „Pelkė“. Programos vedlys parodo ir pristato eksponatus, į kuriuos žiūrint darosi nejauku. Miškelyje iš po žemių šviečia kaukolės, kyšo plaštakos, vaiduoklių gaubtai be veidų, negyvėlio kojos ir kiti šiurpą keliantys elementai. Ar išdrįsite užsukti?

Drąsiausias poras kviečiame atvykti ir pamatyti įvairius kankinimo įrankius ir įrenginius. Apkeliavus pragaro mišką ir aplankius „Pelkę“, rekomenduojame nukeliauti į šalia esantį miestelį – Daugus. Po Daugus galima keliauti parengtais maršrutais (pėsčiomis ir dviračiu) su audiogido „Gatvės gyvos“ programėle, kurią nemokamai galima atsiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“.

Svečiuose pas raganas ir žiniuonius

Pylimo g. 12, Pavartėnų k., Daugų sen., Alytaus r., tel. +370 686 79 399

Keturračiai Alytaus rajone

Keturračiai Alytuje

Keturračiai įsikūrę Alytaus raj. Balninkų k.. Kviečiame drąsias poras ir jų draugus į ekstremalius ir pramoginius važiavimus įvairiomis trasomis su patyrusiu vedliu. Trasos skirtos tiek pradedantiesiems, tiek adrenaliną mėgstantiems. Siūlomi keturračiai yra visiškai nauji, pritaikyti saugiai dalyvauti eisme ir yra su visais reikiamais dokumentais pagal LR įstatymus.

Po važiavimų kviečiame ramiai praleisti laiką gamtoje, pirtyje bei kubile. Paslauga kainuoja papildomai. Ši ekstremalaus sporto forma garantuos nepamirštamus nuotykius Jums, Jūsų antrajai pusei ir draugams.

Balninkai, Nemunaičio sen., Alytaus r., +370 616 220 20

Kumečių tvenkinio užtvanka

Kumečių tvenkinys yra tokiu pat pavadinimu gyvenvietės pietiniame pakraštyje. Įrengtas 1968 m., užtvenkus Metelytės upelį. Daugelis šią užtvanką dėl nepakartojamo vaizdo vadina – kriokliu. Sunku atsispirti užtvenkimo vietoje valiūkiškai kriokliu krentančio vandens grožiui.  Jei nutarsite nusileisti, apžiūrėti ir nusifotografuoti – elkitės atsargiai ir atsakingai, saugant save ir aplinkinius.

Porai, tai ypatingo grožio vieta, kurioje galima įsiamžinti ir pasidalinti mielais kadrais socialiniuose tinkluose. Šalia yra poilsiavietė, todėl pasidžiaugus kriokliu, galima netoliese surengti romantišką pikniką.

Įspėjame, kad Krioklio grožis priklauso nuo vandens lygio, esant žemam vandens lygiui vaizdas gali nepateisinti lūkesčių.

Kumečių tvenkinio užtvanka

Ežero g., Kumečių k., Miroslavo sen., Alytaus r.

Paukščių namelis medyje

Paukščių namelis medyje

Paukščių namelis medyje – vieta atsikvėpti, nurimti, pabūti arčiau gamtos ir paukščių. Tai erdvė sukurta tarp natūralumo ir civilizacijos: netoli – Žuvinto biosferos rezervatas, o čia pat  – Verebiejų kaimelis.

Namelis nėra didelis, skirtas dviem žmonėms. Viduje yra dvigulė lova, o lauke – nemaža terasa tarp medžių lajų. Šalia, taip pat medžiuose, įrengtas tualetas su praustuvu. Pasirūpinta švaria patalyne, rankšluosčiais bei arbata. Terasoje yra staliukai ir pora krėslų, kuriuose, jaukiai įsitaisius, galima pavartyti paukščių pažinimo knygų.

Kviečiame praleisti laiką privačioje erdvėje, gamtos apsuptyje. Tobula vieta poroms, kurios nori pasprukti nuo miesto šurmulio ir kartu puikiai praleisti laiką.

Taikos g. 36, Verebiejai, Simno sen., Alytaus r., +370 620 288 16

 

Atsiliepimai

Komentuoti