VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Nuo Kurorto iki Sanatorijos pro piliakalnį namo

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Visą sezoną
25 km
7 val.
18
Maršruto danga
70% Asfaltas
10% Žvyrkelis
20% Miško kelias

Šiuo metu vyksta svetainės tobulinimo darbai, todėl galimi įvairūs trukdžiai. Šiame maršrute nurodytas atstumas 25 km, tikrasis atstumas – apie 18 km. Trukmė ne 7 val., kaip nurodyta, o 4-5 val.
Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Keliaudami šiuo maršrutu (jis yra žiedinis) aplankysite įvairių istorinių laikotarpių Alytaus vietas. Prieš Antrąjį pasaulinį karą Alytus turėjo miesto kurorto statusą. Čia poilsį mielai rinkosi kauniečiai ir artimesnių miestų gyventojai, mėgo užsukti ir užsieniečiai. 1936 m. Draugijos kovai su tuberkulioze Alytaus skyrius ryžosi mieste steigti sergantiems gydymo įstaigas. Alytaus šilelyje buvo pastatyti vasariniai nameliai, vilos. Miestiečiai šią vietą pavadino Sanatorija. Leisdamiesi į kelionę nuo kurortininkų pamėgtų vietų pasieksite Sanatoriją ir sužinosite nemažai Alytaus paslapčių.
Puikios kelionės ir įspūdžių.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones