VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Rašytojo Jurgio Kunčino kambarys

Muziejai ir galerijos, Alytus

Kontaktai

Rašytojo Jurgio Kunčino kambarys atidarytas 2006 m. jo gimtajame mieste, rašytojo vardu pavadintoje Alytaus miesto viešojoje bibliotekoje. Čia sukaupti rankraštiniai bei spausdinti dokumentai – laiškai, piešiniai, satyriniai leidiniai, publikacijos iš periodinių leidinių apie rašytoją ir jo kūrybą ne tik lietuvių, bet ir užsienio (anglų, vokiečių, prancūzų, latvių, lenkų, rusų) kalbomis. Šiame kambaryje galima susipažinti su įvairiais J. Kunčino kūriniais  – romanais, novelėmis, apsakymais, eilėraščiais.
Lankytojų dėmesiui – režisierės Agnės Marcinkevičiūtės dokumentinis filmas apie rašytoją „Beveik laimingas“ bei šios režisierės sukurtas trumpametražinis meninis filmas pagal romaną „Menestreliai maksi paltais“, garsiausio J. Kunčino romano „Tūla“ garsinis įrašas.
Parengta nuolat veikianti paroda bei fotografijų ekspozicija, kurioje užfiksuotos svarbiausios rašytojo gyvenimo akimirkos.
Savitą ekspozicijos aurą sukuria ir asmeniniai rašytojo daiktai: rašomoji mašinėlė, kušetė, gertuvė, netgi pieštukinė su rašytojo paliktais pieštukais bei kitomis rašymo priemonėmis. Ypatingas eksponatas – J. Kunčino namų sienos fragmentas-koliažas, sveriantis daugiau nei toną, kurį rašytojas sulipdė iš įvairių savo asmeninių daiktų, suvenyrų ir nuotraukų.
2022 metais, minint rašytojo Jurgio Kunčino 75-tąjį jubiliejų, Pijus Šematulskis Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos pastato sieną papuošė rašytojo portretu
Kambarį galima lankyti bibliotekos darbo laiku.

Seirijų g. 2, Alytus
GPS: 54.397600, 24.044913 (WGS)

Nuotraukos iš www.alytus.mvb.lt 

Atsiliepimai

Komentuoti