VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Kumečių tvenkinio užtvanka (Kumečių krioklys)

Istoriniai statiniai

Kumečių tvenkinys yra tokiu pat pavadinimu gyvenvietės pietiniame pakraštyje. Įrengtas 1968 m., užtvenkus Metelytės upelį. Daugelis šią užtvanką dėl nepakartojamo vaizdo vadina – kriokliu. Sunku atsispirti užtvenkimo vietoje valiūkiškai kriokliu krentančio vandens grožiui. Įrengti saugūs metaliniai laiptai su turėklais, jais galima ne tik prieiti prie upelio, bet ir pereiti į kitą jo pusę, fotografuotis krioklio fone. Krioklio grožis priklauso nuo vandens lygio, esant žemam vandens lygiui vaizdas gali nepateisinti lūkesčių. Netoli užtvankos įrengta poilsio vieta su informaciniu stendu apie Metelių dvarą, kuris nuo XVI a. buvo įsikūręs Kumečiuose. Išgarsėjo  XX a. pr. kai čia buvo pastatytas modernus penkių aukštų mūrinis malūnas. Šiandien iš jo menkai kas teliko.
Dvaras 1940–1941 m., Lietuvą okupavus sovietams, buvo nacionalizuotas. Antrojo pasaulinio karo metu vokiečiai dvaro rūmuose buvo įkūrę karo lauko štabą. 1944 m. besitraukdami sudegino visus dvaro pastatus ir rūmus, kuriuose buvo 43 kambariai.

Ežero g., Kumečių k., Miroslavo sen., Alytaus r.
GPS: 54.348247, 23.747206 (WGS)

Nuotraukų autoriai: E. Rugieniūtė, Alytaus rajono savivaldybės administracijos archyvas, Metelių regioninio parko direkcijos archyvas, Alytaus turizmo informacijos centro archyvas.

Atsiliepimai

Komentuoti