Kumečių tvenkinio užtvanka

Istoriniai statiniai

Kumečių tvenkinys yra tokiu pat pavadinimu gyvenvietės pietiniame pakraštyje. Įrengtas 1968 m., užtvenkus Metelytės upelį. Daugelis šią užtvanką dėl nepakartojamo vaizdo vadina – kriokliu. Sunku atsispirti užtvenkimo vietoje valiūkiškai kriokliu krentančio vandens grožiui. Jei nutarsite nusileisti, apžiūrėti ir nusifotografuoti – elkitės atsargiai ir atsakingai, saugant save ir aplinkinius. Krioklio grožis priklauso nuo vandens lygio, esant žemam vandens lygiui vaizdas gali nepateisinti lūkesčių. Netoli užtvankos įrengta poilsio vieta su informaciniu stendu apie Metelių dvarą, kuris nuo XVI a. buvo įsikūręs Kumečiuose. Išgarsėjo  XX a. pr. kai čia buvo pastatytas modernus penkių aukštų mūrinis malūnas. Šiandien iš jo menkai kas teliko.
Dvaras 1940–1941 m., Lietuvą okupavus sovietams, buvo nacionalizuotas. Antrojo pasaulinio karo metu vokiečiai dvaro rūmuose buvo įkūrę karo lauko štabą. 1944 m. besitraukdami sudegino visus dvaro pastatus ir rūmus, kuriuose buvo 43 kambariai.

Nuotraukų autoriai: E. Rugieniūtė, Metelių regioninio parko direkcijos archyvas, Alytaus turizmo informacijos centro archyvas.

Atsiliepimai

Komentuoti