VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Dzūkijos nacionalinis parkas

Saugomos teritorijos, Alytaus rajonas

Dzūkijos nacionaliniame parke, kurio nedidelė dalis plyti Alytaus rajone, patogus kelių tinklas, upių ir upelių gausybė, įrengtos poilsio aikštelės, kviečia keliauti po parką ir pėsčią, ir važiuotą, o išsinuomavus baidares ir vandens turizmo mėgėją.
Dzūkijos nacionalinis parkas yra didžiausia saugoma teritorija Lietuvoje. Jis įkurtas saugoti ir puoselėti Dainavos upių santakos gamtos ir kultūros vertybes, sudaryti sąlygas poilsiui ir pažintiniam turizmui. Jame gausu šaltinių ir upių, kurių vanduo papildo didžiausią Lietuvos upę Nemuną.
Parkas įsteigtas 1991 m., jo plotas – 58 519 ha. Parke yra išskirti 3 rezervatai ir 28 draustiniai, kurie užima 46 proc. teritorijos, saugomi 42 gamtos paveldo objektai, iš kurių 18 paskelbti gamtos paminklais. Parko buveinėse sutinkamos 1 194 augalų, 1 027 grybų bei kerpių ir 2 107 gyvūnų rūšys, iš kurių 254 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. 
2011 m. Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas ir Dzūkijos nacionalinis parkas tapo vieninteliu Lietuvoje PAN parku. PAN parkų fondo strategijos tikslas – suburti Europoje saugomas teritorijas, kurios atitiktų aukštus laukinės gamtos ir darnaus turizmo plėtojimo standartus.

Vilniaus g. 3, Merkinė, Varėnos r.
GPS: 54.163201, 24.186122 (WGS)

Nuotraukos iš www.gamta.cepkeliai-dzukija.lt

Atsiliepimai

Komentuoti
  • Dz
    Dzūkijos uoga
    2020-01-21

    Dzūkijos nacionalinis parkas gali pasiūlyti įvairiausios veiklos tiek šeimoms su vaikais, tiek ir aktyvaus poilsio gamtoje mėgėjams.Čia driekiasi 11 pažymėtų dviračių takų, yra nemažai pėsčiųjų maršrutų. Dzūkijos upės populiarios tarp vandens pramogų mėgėjų, o kaimo turizmo sodybos gali pasiūlyti įvairaus lygio nakvynę. Dzūkijos nacionalinis parkas turi net du lankytojų centrus - vieną Marcinkonyse, kitą - Merkinėje. Daugiau informacijos, ką veikti ir kur apsistoti Dzūkijos NP rasite čia: https://kaimoturizmosodyba.eu/dzukijos-nacionalinis-parkas-nakvyne/