VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Atminimo akmenys Bokšickių šeimai

Istoriniai statiniai

Kontaktai

Atminimo akmenys – tai šaligatviuose ar gatvių grindiniuose montuojamos atminimo lentelės, skirtos įamžinti nacionalsocializmo aukas. Šie akmenys įrengiami prie buvusių namų, mokymosi įstaigų ar darbo vietų, taip primenant, kad Holokausto metu nukentėjo arba žuvo konkretūs žmonės, kūrę vietos bendruomenes.
Šiuo metu yra įmontuota beveik 70 000 tokių atminties ženklų, kartu jie sudaro didžiausią pasaulyje memorialinį muziejų po atviru dangumi.
Pirmasis atminimo akmuo Bokšickių šeimai prie namo, alytiškių vadinamo „namu su liūtukais“, padėtas 2018 m. buvusiam namo savininkui Mendeliui Bokšickiui, žymiam tarpukario Alytaus visuomenės veikėjui.
2019 m. atminimo akmenys padėti dar trims jo šeimos nariams – žmonai Šeinai Bokšickienei, nužudytai 1943 metais Paneriuose, bei sūnui Saadijai Bahatui (Bokšickui) ir dukrai Lilijai Winterfeld (Bokšickaitei), kuriems pavyko išgyventi Holokaustą.
Atminimo akmenų padėjimo ceremonijoje, kurią inicijavo Bokšickių šeima, dalyvavo iš Izraelio atvykęs Saadia Bahatas su žmona Judit, vaikais ir anūkais.

Alytaus TIC archyvo nuotraukos

Atsiliepimai

Komentuoti