VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Dovanų medžioklė Alytaus mieste

Nors šventinės dekoracijos, muzika ir atmosfera įkvepia ir užkrečia kalėdine nuotaika, reikia pripažinti, kad šis laikotarpis – ne iš lengvųjų. Dvylika patiekalų ant Kučių stalo, o kaip gi ir kalėdinė vakarienė? Kad maisto gaminimas išliktų maloniu ir per šventinį laikotarpį, kviečiame susipažinti su įvairiomis maisto įstaigomis, kurios Jums pagelbės per šias šventes. Tada išlieka bene didžiausias iššūkis – dovanos. Ką dovanoti šeimai, artimiesiems, mylimiesiems? Nesijaudinkite ir internete per įvairias svetaines nesiblaškykite. Įvairių parduotuvių, krautuvėlių su unikaliomis dovanomis sąrašą pateikiame čia pat! Rankų darbo, unikalios receptūros ar dovanos su išdidžiu užrašu „Alytus – myliu“, Alytaus mieste atrasite dovaną kiekvienam!

Gero stalo krautuvėlė

Šalia centro įsikūrusi krautuvėle turi kuo privilioti bene kiekvieną pro šalį einantį. „Gero stalo krautuvėlė“ siūlo platų asortimentą įvairių sūrių, kepinių, kavų bei arbatų. Ir tai dar ne viskas. Kalėdų laikotarpiu, ši krautuvėlė yra paruošus ne vieną dovanų rinkinį, kruopščiai atrinkti produktai, kurie suderinti vienas su kitu, remiantis pačios krautuvėlės patirtimi. Užsukę į krautuvėlę atrasite ir dalelę Alytaus – specialios krautuvėlei skirtos receptūros šokoladai ir kava, pagaminti su meile ir miesto pavadinimu ant pakelio, kuris puikiai tai atspindi. Nesvarbu ar smaližius ar didžiausias gurmanas, čia apsilankius atrasite dovaną, puikiai derančią prie kiekvieno skonio. Keliaujant išalkote? Čia galite ne tik apsipirkti, bet ir užkąsti bei sušilti su šiltu gėrimu.

Jotvingių g. 7A, Alytus

Spotas

Jaunųjų lankytojų ypač pamėgta vieta su įmantriu pavadinimu „Spotas“ labiau žinoma, dėl savo saldžiųjų desertų ir vietinių pamėgtų kavos, bei arbatos gėrimų. Tačiau, šiais metais „Spotas“ maloniai nustebino, kai pristatė pačių atrinktus ir sudėliotus dovanų rinkinius. Šie rinkiniai ypatingi – puiki dovana tiems, kurie mėgsta iššūkius. Valgomuose rinkiniuose dominuoja du stiprūs skoniai – aštrus ir rūgštus. Rinkiniuose atrasite už Atlanto pamėgtus gardumynus ir bene aštriausius „ramen“ makaronus iš tolimosios Pietų Korėjos. Intriguoja? Nieko keisto, kad tokį rinkinį norisi ne tik padovanoti, bet ir įsigyti pačiam. „Spotas“ įsikūręs pačiame miesto centre, šalia Rotušės aikštė, Miesto sodas ir Kurorto parkas. Todėl apsilankius ir įsigijus dovanėles, pasiimkite puodelį šilto gėrimo ir pasigrožėkite šalia esančiomis lankytinomis vietomis.

S. Dariaus ir S. Girėno g. 11, Alytus

Krautuvėlė „Pupa“

Pavadinimas turbūt jau išduoda kas gali slėptis šioje jaukioje, šalia Rotušės aikštės, įsikūrusioje krautuvėlėje. Kavos skonių įvairovė gali ir galvą apsukti, o įdomiausia kava – Alytaus kava. Miestą pagerbti skirta kava puiki dovana keliaujantiems, sugrįžtantiems ir tiesiog mylintiems savo miestą. Krautuvėlė „Pupa“ gali pradžiuginti ne tik kavos įvairove. Jie taip pat prekiauja arbata, prieskonių mišiniais ir gardžiuoju „Rūtos“ šokoladu. Šventėms jau minant ant kulnų, ši krautuvėlė kviečia išsirinkti tinkamas dovanas iš jų rinkinių arsenalo. Kvapnios kavos ir žolelių arbatos puikiai suderintos su įvairiais saldumynais, saldesniais ar kartesniais. Jeigu mėgstate sūriau – ne bėda. Krautuvėlė siūlo ir sūrius rinkinius, su egzotiško skonio užtepėlėmis, krekeriais ir unikaliais prieskonių mišiniais. Jeigu turite šeimoje ar tarp draugų maisto gurmaną – čia būtina apsilankyti.

Pulko g. 12, Alytus

Alytaus arbatinė

Bevaikštant Alytaus Rotušės aikštėje ir besigrožint miesto egle, galima aptikti parduotuvėlę „Alytaus arbatinė“. Įėjus į vidų akys raibsta nuo begalės indų su egzotiniais arbatų mišiniais, lentynų su įvairaus aromato ir skonio kavomis, o pačiame gale – smaližių kampas. Į šią vietą užeiti tiesiog būtina, ypač jeigu domitės sveikesne gyvensena, nes čia galite rasti natūralių papildų, aliejų ir kitokių maisto prekių. Susipažinus su parduotuvėlės aplinka, atrasite ir porcelianinius puodelius, kurie puikiai derėtų prie pasirinktos kavos ar arbatos. Nenuostabu, kad Kalėdiniam laikotarpiui artėjant „Alytaus arbatinė“ yra paruošusi rinkinių, kurie puikiai tiks tiems, kurie nori rūpintis savo sveikata, ar tiesiog pasilepinti kokybiškais saldumynais ar kava. „Alytaus arbatinė“ taip pat prekiauja „Alytaus kava“, porcelianiniais puodeliais su visų pamiltu užrašu „Alytus-myliu“.

Rotušės a. 16, Alytus

Mano salonas „Dzyvai“

Įprastai įsivaizduojame dovaną kaip įsimintiną, vienetinę. Būtent meno salone „Dzyvai“ tokias dovanas ir galite atrasti. Rankų darbo, tradiciniais būdais padaryti darbiniai, medienos ar molio, simbolizuojantys ne tik Dzūkijos kraštą, bet ir visos Lietuvos amatų palikimą. Čia užsukus pasijausite tarsi muziejuje, kuriame galite ne tik grožėtis „eksponatais“, bet juos įsigyti ir padovanoti artimiems. Įvairaus plauko menininkų sukurti darbai, senoviniai įrankiai ir indai – puiki dovana, tiems kurie vertina etnografinę istoriją, bei kultūrą.

S. Dariaus ir S. Girėno g. 3, Alytus

Loretos galerija

Papuošta šventiškais ornamentais, „Loretos galerija“ kviečia apsilankyti, kiekvieną keliaujantį pro Rotušės aikštę. Viduje tikrai kaip galerijoje – plataus spektro tapybos, grafikos, akvarelės, keramikos, stiklo, odos ir gintaro dirbiniai, nuo kurių raibsta akys. Originalūs, rankų darbo dirbiniai – puiki dovana artimiesiems, o ir patiems savęs nereikia pamiršti. „Loretos galerija“ – tai didžiausią meno kūrinių pasiūlą teikianti galerija Alytuje skatinanti ne tik meno rinką, tačiau ir kultūrinį, edukacinį gyvenimą mieste. Čia apsilankius greitai neišeisite, nes nuo stambiausio iki mažiausio meno dirbinio, kiekvienam privalote skirti 100 procentų savo dėmesio. Tad, jeigu planuojate palepinti mylimuosius kažkuo unikaliu, būtinai užsukite į „Loretos galeriją“.

Rotušės a. 15, Alytus

Alytaus turizmo informacijos centras

Nejaugi galvojote, kad Alytaus turizmo informacijos centre rasite tik informaciją ir nemokamus leidinius? Mūsų platus suvenyrų asortimentas tinka bet kokiam metų laikui, bet kokiai progai. Per šventes dauguma grįžta iš užsienio, pamatyti artimuosius, pasidžiaugti lietuviška žiema. Tad, kodėl jiems nepadovanojus kažko, kas primintų Alytaus kraštą? O gal kaip tik supažindintų su šiuo nuostabiu, žaliu kraštu? Keliaujantys atgal taip pat gali čia atrasti kažką, ką gali nuvežti į užsienį, supažindinti kitus su Dzūkijos sostine ir jos apylinkėmis. Centre galima rasti įvairius puodelius, medžiaginius maišelius su Lietuvos ir Alytaus krašto atributika. Padovanokite kam nors cikros dzūkų arbatos ar dzūkiškų pasakų knygelę su žodynėliu gale, kuris pagelbės išmokti dzūkiškos tarmes, o kitiems – prisiminti. Nuo įvairiausių knygų iki marškinėlių ar kepuraičių, čia tikrai galite atrasti puikią dovaną atvykstantiems, iškeliaujantiems ar tiesiog tiems, kurie myli šį kraštą.

S. Dariaus ir S. Girėno g. 11, Alytus

Atsiliepimai

Komentuoti