Žygis pėsčiomis Puniašily

Ekskursijos

Žygis pėsčiomis vasarėjančiais Punios šilo keliais ir takeliais. Apie 20 km malonumo išskirtinės gamtinės vertės girioje, dar išlaikiusioje ir pamaže įgyjančioje naujų sengirės bruožų. Mišką juosia 19 kilometrų ilgio Nemuno kilpa, tai dėl jos šilas šiandien tebėra vienas vertingiausių gamtos objektų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.


Nuo seno jame buvo Lietuvos didžiųjų medžioklės plotai dėl to sengirė vadinta žvėrinčiumi. Sukilimų ir karų metu jame glaudėsi ir kovotojai už Laisvę.
Punios šilas yra Nemuno kilpų regioniniame parke - saugomoje teritorijoje. Didžioji jo dalis - draustinis (lankytis leidžiama), mažesnioji - rezervatas (lankytis be specialistų palydos draudžiama).
Žygio metu aplankysime Panemuninkų skardį, išskirtinius ir -iausius šilo medžius, karo su sovietais kovos ir žūties vietas ir tiesiog įvairiausią girią.

Šis ankstyvas pavasaris yra itin jautrus metas gyvūnams - rezervatinės sengirės neaplankysime.

Gerbkime gamtą – tylius keturkojus augintinius (ypač medžioklinių veislių) veskimės už pavadėlių, kaip numato miško lankymo taisyklės, o triukšmingesnius palikime namuose.

Kas? – pėsčiųjų žygis
Kur? – Punios šilas, Alytaus raj.
Kur pradžia/pabaiga? – prie Punios girininkijos - Nemuno g. 82, Panemuninkai, Alytaus r. sav. (54°30'24.2"N 24°02'18.9"E)
Kada pradžia? – gegužės 1 d., šeštadienį, 10 val. 01 min.
Kada pabaiga? – apie 17 val.
Koks pobūdis? – gamtos pažintinis
Koks? – žygis ŽIEDINIS (grįšime į starto vietą)
Koks atstumas? – link 20 km
Kaip atvykti / grįžti? – individualiu transportu.
Kaip registruotis? – įsigijant bilietą
Maistas, užkandžiai ir arbata? – atsineštiniai;
Maršrutas – dar derinamas
Kaina – 5 eurai, starto vietoje – 10 eurų (vaikams - žygis nemokamas, tačiau derėtų įsigyti NKRP vienkartinį lankytojo bilietą)
Nuolaidos? – jums išduosime žygeivio pasą su originaliu žygio spaudu (jeigu nuspręsite ateityje žygiuoti su Olita-Orany) ir nupirksime jums Nemuno kilpų regioninio parko vienkartinį lankytojo bilietą!
Specialaus pasirengimo žygiui nereikia, tačiau tvirtas ar turistinis apavas leis jaustis geriau.