VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

XXI Tarptautinis Dainavos šalies muzikos festivalis | ALYTAUS MUZIKOS MOKYKLOS JAUNIMO SIMFONINIO ORKESTRO „SVAJONĖ“ KONCERTAS

Koncertai

Vadovė Daiva Martikonytė
Dirigentas Vytautas Kiminius
Grupių vadovai: Ingrida Krikščiūnienė, Monika Ryškutė, Paulina Bakšaitė, Lina Abromavičienė, Edita Radvilavičienė, Eglė Čeponaitė, Rita Frendzelienė, Diana Klemkaitė, Dainius Platūkis, Gintautas Rakauskas, Saulius Bučinskas, Ričardas Matulevičius

 

Programoje

Dvidešimt pirmąjį sezoną Alytuje organizuojamas tarptautinis Dainavos šalies muzikos festivalis kaskart kviečia pasimėgauti klasikinės muzikos įvairove. Koncertinė programa, tai lyg dovana kiekvienam alytiškiui ar miesto svečiui.  Klasikinės muzikos virtuozai, kultūrinė ir muzikinė edukacija, išskirtinės asmenybės – visa tai sutelpa į Dainavos šalies profesionaliosios muzikos koncertinę programą.

 

Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras „Svajonė“, savo veiklą pradėjęs 2000 m., yra Alytaus miesto kultūros dalis, jis koncertavęs ir daugelyje Europos šalių. 2010–2015 m. orkestrą ugdė Alytaus garbės pilietis dirigentas Pranas Stepanovas (1946–2015). „Svajonės“ raidą atidžiai seka Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Juozas Domarkas. 2019 m., vadovaujamas dirigento Karolio Variakojo, 67-ajame Europos muzikos festivalyje (EMJ) Belgijoje orkestras laimėjo I vietą su pagyrimu. 2021 m. rudens ir žiemos sezono koncertams dirigavo Paulina Bakšaitė. Nuo 2022 m. „Svajonės“ dirigentas – Vytautas Kiminius. Įsimintiniausi 2022-ųjų, Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės metų, renginiai – meistriškumo pamoka ir koncertas su violončelininku prof. Davidu Geringu, projektas „Muzika – geriausias tiltas tarp žmonių“ su Borowsky šeimos ansambliu „The American Virtuosi“ iš JAV. „Su šiuo orkestru Alytaus muzikos mokykla yra ne tik europinio, bet ir pasaulinio lygio“, – sakė dr. Charles H. Borowsky, pakvietęs „Svajonę“ naujam iššūkiui – gastrolių JAV.

 

Vytautas Kiminius yra vienas ryškiausių Lietuvos birbynininkų. 2018 m. baigė atlikimo meno magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, obojininko prof. dr. Roberto Beinario klasėje, studijavo Italijoje „Conservatorio di Verona Evaristo Felice Dall‘abaco“ obojininko Alessandro Baccini klasėje. Aktyviai koncertuoja šalies ir pasaulio muzikos renginiuose. 2016 m. įgijo operos ir simfoninio orkestro dirigento magistro laipsnį prof. Juozo Domarko klasėje, dirigavo Šv. Kristoforo, Lietuvos kameriniams orkestrams.

 

Programoje išgirsime naujus ir jau klausytojų pamėgtus „Svajonės“ orkestro aukso fondo kūrinius. Vytauto Kiminiaus diriguojamos netikėtomis spalvomis suskambės orkestro bičiulės, kompozitorės Kristinos Vasiliauskaitės „Trys lietuvių liaudies dainos“.

 

Koncerte vėl pasinersime į kino filmų melodijas – „Karibų piratų“ muzikos sūkurius (Klaus Badelt. The Pirates Of Caribean) ir paslaptingą Hario Poterio pasaulį, pasimėgausime žaismingu „Sinkopuotu laikroduku“ (Leroy Anderson. The Syncopated Clock) .

 

Festivalio koncertus veda muzikologas Viktoras Gerulaitis

 

Festivalį iš dalies finansuoja LIETUVOS KULTŪROS TARYBA


* Renginyje bus fotografuojama ir (ar) filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ir (ar) vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ir (ar) vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ir (ar) žiniasklaidos priemonėse.