XX Dainavos šalies muzikos festivalio atidarymas su David Geringu ir LNSO

Koncertai

Tarptautinis Dainavos šalies muzikos festivalis jau 20-ąjį kartą Alytaus miesto publikai dovanos kultūrinę ir muzikinę edukaciją – 7 profesionaliosios muzikos koncertus. Nuo 2002 m. tapęs tradicija, Dainavos šalies muzikos festivalis yra vienintelis profesionaliosios muzikos festivalis Alytuje, suburiantis visos Dzūkijos profesionaliosios muzikos gerbėjus.

Festivalio atidarymo koncertas

Birželio 12 d. 19 val.

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Meno vadovas Modestas Pitrėnas

Solistas David Geringas (violončelė)

Dirigentas Vilmantas Kaliūnas

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas) – nepakeičiamas mūsų šalies muzikinio gyvenimo dalyvis ir nacionalinės kultūros puoselėtojas, bene ryškiausias Lietuvos ir Baltijos šalių kultūros skleidėjas, savo veikloje nuosekliai jungiantis baltišką ir europietišką muzikos atlikimo tradicijas. Įgudęs ir solidus bemaž 100 atlikėjų kolektyvas kasmet surengia apie 50 koncertų Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje ir kitose Lietuvos scenose, taip pat aktyviai gastroliuoja užsienyje.

Lietuvoje gimęs violončelės virtuozas Davidas Geringas priklauso šiuolaikiniam pasaulio klasikinės muzikos elitui. Neįtikėtinai platus artisto repertuaras, apimantis laikotarpį nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinės muzikos, išryškina nepaprastą muziko smalsumą, ypač aukšto lygio techninę meistrystę ir vidinį lankstumą. 1970 m. laimėjęs aukso medalį tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse, tuomet dvidešimt ketverių violončelininkas, mylimiausias legendinio violončelininko Mstislavo Rostropovičiaus mokinys, atvėrė garsiausių pasaulio koncertų salių duris.

Bilietus platina kakava.lt

 


Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.