VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

VELNIŠKOJI SUPER PROFESIJA I SIMONAS JURKEVIČIUS I Knygos apie gido kasdienybę pristatymas

Susitikimai

Literatūros, pasakojančios apie skirtingų profesijų pobūdį ir keisčiausius jų darbo užkulisius, nėra tiek daug, kiek kartais norėtųsi. O juk kiekvienas amatas savaip įdomus! Bet tarp Lietuvos ir Italijos gyvenantis gidas Simonas Jurkevičius nusprendė nutraukti tokių knygų „badą“ ir gegužės 18 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) pristatys išskirtinį leidinį apie kelionių gido darbą „Velniškoji super profesija“. Joje persipina autoriaus subjektyvumas, situacijų „išjautimas“, kantrus žvilgsnis į turistus bei ekskursijų rekomendacijos.

„Velniškoji super profesija“ tai trys knygos vienoje – skaitytojas turės progą ne tik susipažinti su įvairiais Europos miestais (Ryga, Talinas, Helsinkis, Stokholmas, Oslas, Roma, Venecija ir daug kitų), bet ir juos išvysti gido akimis – su visais privalumais ir trūkumais. Taip pat Simonas parodys, kaip iš vidaus atrodo gido darbo virtuvė ir su kokiais iššūkiais bei problemomis tenka šios profesijos atstovams susidurti kone kiekvienoje kelionėje. Kad šios istorijos būtų ne tik įdomios, bet ir naudingos, autorius suteiks ir keletą rekomendacijų, ką įdomaus galima pamatyti ir nuveikti kiekviename mieste.

Tai ir turistiniai patarimai, ir geografinė bei kultūrinė apžvalga viename leidinyje (ir žmoguje?). Knyga „Velniškoji super profesija“ suteikia galimybę iš arčiau pamatyti tikrąjį gidų pasaulį, jų kasdienybę ir povandenines sroves, kurios slypi rūpinantis turistais, besiblaškančiais jiems nematytame mieste. Leidžiamės į kelionę?