VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Spektaklis „VOLPONĖ“

Spektakliai

Juozo Miltinio dramos teatras | Dviejų dalių teatrinis blefas pagal Beno Džonsono pjesę, kurią 1928 m. adaptavo Žiulis Romenas ir Stefanas Cveigas, 1941 m. jų veiklą tęsė Juozas Miltinis, 2021 m. – Aidas Giniotis

Režisierius: Aidas Giniotis
Scenografė ir kostiumų dailininkė: Ramunė Skrebūnaitė
Šviesų dailininkas: Renaldas Bartulis
Režisieriaus padėjėja: Sandra Juzėnienė
Aktoriai: Dainius JankauskasLaimutis SėdžiusAlbinas KėlerisToma Razmislavičiūtė-JuodėAndrius PovilauskasVytautas KupšysEmilis PavilionisGiedrius ArlauskasGintautas ŽiogasIeva Brikė

Trukmė: 2 val. 40 min
Premjera: 2021 m. birželio 4 d.
Bilietai: 15 €

Senjorams, moksleiviams, studentams, neįgaliesiems – 13 €. Bilietus platina Alytaus miesto teatro kasa ir bilietai.lt.


Volponė – tai Venecijos pirklys, kurio vardas, išvertus iš italų kalbos, reiškia „gudri lapė“. Jis apsimeta gulįs mirties patale, kad apmulkintų jo palikimo besigviešiančius sėbrus. Gudrusis Volponės tarnas paskleidžia gandą, kad išsekusį šeimininką gali pagydyti tik jaunos gražuolės lova. Godus, bet naivus Korvino sutinka „paskolinti“ savo jauną žmoną, gavęs patikinimą, kad mainais už tai taps vieninteliu turto paveldėtoju…

80-ies metų jubiliejų minintis Juozo Miltinio dramos teatras gręžiasi į teatro istoriją, kad nauju žvilgsniu pažvelgtų į legendinius teatro pastatymus. Vienas tokių – 1941 m. jauno režisieriaus Juozo Miltinio interpretuota Šekspyro amžininko Beno Džonsono klasikinė komedija „Volponė“.

„Volponė“ yra garsiausia Džonsono pjesė, kandžiai pašiepianti tokias žmonių ydas kaip godumas, savanaudiškumas ir vergavimas aistroms. Pjesės populiarumą lemia komiškos situacijos ir veikėjai, kuriuose aiškiai atpažįstamos italų improvizacinės komedijos, commedia dell‘arte, kaukės. Įdomu, kad anuomet spektaklyje vaidino pats Juozas Miltinis.

Pjesę naujam gyvenimui Juozo Miltinio dramos teatre prikėlė režisierius Aidas Giniotis – didžiausias Lietuvoje commedia dell‘arte žinovas ir komiškųjų žanrų meistras. Galbūt pasirodys, kad žmonių ydos ir silpnybės, nepaisant technologinio ir kitokio progreso, išlieka tokios pačios?

2021 m. XXXVII profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ Rokiškyje spektaklis „Volponė“ pelnė žiūrovų prizą.

2021 m. XII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje spektaklio kūrybinė komanda pelnė net tris apdovanojimus:

  • Nepagrindino vaidmens nominacijoje už Korbačijo vaidmenį laureatu tapo aktorius Vytautas Kupšys.
  • Giminių prizą laimėjo aktorius Albinas Kėleris, spektaklyje atlikęs pagrindinį Volponės vaidmenį.
  • Spektaklis tapo geriausiai festivalio žiūrovų įvertintu spektakliu.