VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Spektaklis "INVAZIJA"

Spektakliai

Balstogės Dramos Teatro bei Kyjivo Kairiojo Dniepro Kranto Akademinio Dramos ir Komedijos Teatro bendra produkcija (Left Bank Theatre).

 

Dramaturgė: Malina Prześluga
Režisierė: Tamara Trunova (Left Bank Theatre, Kyjivas)
Scenografija ir kostiumai: Artūras Šimonis
Muzika: Marek Kubik
Multimedija: Krzysztof Kiziewicz
Režisierės asistentės: Karolina Bielawska, Katarzyna Wiktorko
Aktorės: Beata Chyczewska, Monika Zaborska, Anastasia Ievtushenko (Left Bank Theatre, Kyjivas), Kristina Liuba (Zoloti Vorota, Kyjivas), Olesia Zhurakivska (Molody Theatre, Kyjivas)

Trukmė: 100 min.

Renginys nemokamas su IŠANKSTINE REGISTRACIJA.

Užsiregistruoti galite:
[email protected] arba telefonu +370 686 41900

2022 metų gruodžio 12 dieną Alytaus Miesto Teatre bus rodomas spektaklis „Invazija“ – Balstogės Dramos Teatro bei Kyjivo Kairiojo Dniepro Kranto Akademinio Dramos ir Komedijos Teatro bendra produkcija (Left Bank Theatre). Tai pirmoji Balstogės institucijoje įgyvendinta bendra produkcija. Spektaklis gimė „Kryptis Ukraina“ projekto metu, finansuotas Kultūros ir Tautos Paveldo Ministerijos bei Palenkės Vaivadijos.

Pjesės autorė Malina Prześluga – talentinga dramaturgė, Gdynės dramaturgijos premijos laureatė. Spektaklio režisierė Tamara Trunova, iš Kyjivo Left Bank Theatre, į spektaklį įtraukė tiek lenkų, tiek ukrainiečių aktores.

Apie spektaklį:

Kai atsidūri svetimoje, nors draugiškoje šalyje ir jauti, kad Tau trūksta žodžių, simbolių ir ženklų, kurie išreikštų juntamą skausmą. Ir tuo pat metu dvejoji, ar turi teisę dalintis skausmu? Galbūt verta jį pasilaikyti sau ir nieko daugiau nebedaryti, ir kas tuomet nutiks? Kenčiantysis kenčia pats vienas. Rodantieji empatiją, visuomet nepakankamai giliai supranta. Karas ištrina ribas, visas adekvatusis pasaulis išvirsta į vientisą teritoriją, besipriešinančią blogiui. Bet blogis įgauna vis naujus pavidalus ir tampa kaskart vis neperprantamas.

„Invazija“ Malina Prześluga

Dvi ukrainiečių pabėgėlės atsiduria laikinuose namuose Lenkijoje. Patogios lovos, atskiros lentynėlės šaldytuve, naktinė lempa – viskas patogumui ir komfortui. Jauskitės kaip namuose. Kad ir kur bebūtume jaučiamės kaip namuose, kaip kare. Karas neleidžia atsitraukti, neleidžia atsikvėpti, atima iliuzijas, pasitinka ant bet kurios, laikinai taikios, šalies slenksčio. Karas pakyla ir nuslūgsta, peržengia sienas, ribas, išdžiūsta tarp pirštų ir formuoja visas ateities svajones, į pulsuojantį paminklą to, kas niekada daugiau nebepasikartos.

Susiliejame į vienatinę visumą – virš tautos ir virš žmonijos. Pradedame pastebėti kalbų bendrus sąskambius bei veidų panašumus. Pakylėtąją „brolystę“ patikriname paprastais veiksmais, tyla, buvimu, priėmimu. Kartais pakeliame daugiau, nei įmanoma, o kartais visiškai palūžtame.

Ar pasaulį valdo meilė? O galbūt meilės trūkumas?

Dvi ukrainiečių pabėgėlės atsiduria laikinuose namuose Lenkijoje. Patogios lovos, atskiros lentynos šaldytuve, naktinė lempa – viskas patogumui ir komfortui. Jauskitės kaip namuose. Bet ar įmanoma jaustis namie, nebūnant namuose?

Tamara Trunova

Projekto partneriai: Kyjivo Kairiojo Dniepro Kranto Akademinis Dramos ir Komedijos Teatras (Left Bank Theatre) ir Alytaus Miesto Teatras.

Mus remia Lenkijos Institutas Kyjive ir Lenkijos Institutas Vilniuje.

Spektaklis sukurtas „Krytis Ukraina“ projekto metu.

Papildomas finansavimas iš Kultūros ir Tautos Paveldo Ministerijos Kultūros Plėtros Fondo bei iš Palenkės Vaivadijos biudžeto.

Spektaklyje panaudoti monologai iš V. Šekspyro „Romeo ir Džiuljeta“ bei E. Rostando „Sirano de Beržerakas“.

DĖMESIO! Po trečio skambučio vėluojantys žiūrovai neįleidžiami.

Strateginis teatro rėmėjas VITA BALTIC INTERNATIONAL

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.

Žiūrovų prašome laikytis saugumo reikalavimų:
•Naudoti rankų antiseptikus (dezinfekavimo priemones), užtikrinant rankų higieną, jei nėra galimybės dažnai plauti rankų su muilu ir vandeniu;
•Laikytis saugaus, 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių;
•Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);
•Turinčius ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių prašome nevykti į renginius.