VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Skaidros Jančaitės koncertas performansas

Kiti renginiai

Profesionali šiuolaikinės muzikos atlikėja, menininkė, kūrėja įvaldžiusi skirtingus muzikos žanrus nuo šiuolaikinės rimtosios muzikos iki sakralinės, folkloro, dainininkė- aktorė, lektorė, performansų kūrėja. Skaidra išsiskiria itin individualia kūrybine raiška ir asmenybės harmoningumu. Ji niekad neina kitų išmintu keliu, bet atkakliai ieško savo kūrybinio veido. Menininkė vis dar studijuoja ne tik balso technikų ypatumus, muziką, jos interesai aprėpia filosofiją, psichologiją, literatūrą, fotografiją, šokį, butho meną. Būtent dėl to ji sugeba labai giliai pažvelgti į atliekamą kūrinį, praturtinti jį įvairiomis prasmėmis ir žavėti klausytojus tiek šiuolaikinės muzikos, tiek džiazo ar tango interpretacijomis. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje mokėsi prof. V. Noreikos ir J. Gricienės solinio dainavimo klasėje, tobulinosi pas užsienio vokalo specialistus. Jau penktus metus kuria sutartinių maratono „Suburtynės“ tradiciją, sėkmingai populiarina šias UNESCO reprezentatyvaus žmonijos nematerialaus kultūros paveldo vertybe pripažintas lietuvių liaudies daugiabalses dainas. 40 metų dalinasi dainavimo meno pradžiamoksliu, ugdo jaunąją kartą pasitelkusi muzikos, teatro, žaidimo terapiją. Įvairių menų patirtį dainininkė organiškai sieja su muzika, nuosekliai eidama savitu modernaus sinkretizmo keliu. Skaidra kuria įvairias programas, daug koncertuoja Lietuvoje, daugybę kartų gastroliavo Europoje, JAV, Kanadoje, 9-ose Azijos ir kitose šalyse.

„Kregždute aš išsklendžiu iš tavo svajonės žeme“

Su lietuvių liaudies daina, senaisiais romansais, per vidinių savo šaknų, būsenų, jausmų lauką atskleisiu A. Matučio kūrybos lengvumą, įsiliejusį į manąsias vaikystės kūrybinio augimo gijas.
Balsas, lietuviškos tarškynės, švilpynės, molinukai susijungs per gamtos grožį ir žodį šiandienai - mano ir tavo širdims.
Leisiu klausytojui pajusti garsų, judesių, vyksmo provokacijas, savo pačios gilumo gelmę per kontaktą su žiūrovu. Paskatinsiu žiūrovą veikti. Tikiuosi sugiedoti sutartinių ir pašokti ne vieną ratelį. 
A. Matutis  iškeldamas  grožio ilgesį gyveniman,  padeda liūdesiui persikeisti į abipusį džiaugsmą, bendravimą su gamta, su žmogumi, su savimi pačiu ir artimaisiais per pagarbą vaikui - žmogui.

Tarptautinį skulptūros simpoziumą „Dar noriu pabūti“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus miesto savivaldybė.
Simpoziumo organizatorius - VšĮ "Menų pieva".

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse. Jei pageidaujate, kad Jūsų atvaizdas būtų pašalintas iš renginio nuotraukų ar vaizdo įrašo, prašome kreiptis el. paštu [email protected].