VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

SCA'23: JANIKAS

Filmai

SCA'23: Yannick

Premjera 2023-11-16

Šalis: Prancūzija

N-7  Komedija  67 min


Janikui yra apie trisdešimt, ir jis yra paprastas, geraširdis, bet pavargęs ir savo gyvenimu tik iš dalies patenkintas apsaugos darbuotojas. Jis neturi daug laisvo laiko pramogoms, todėl labai vertina kiekvieną retą galimybę skirti laisvalaikį kultūrai. Juolab, kad kelionė į kokį nors filmą ar pasirodymą kiekvieną sykį pareikalauja labai atsakingo planavimo: reikia ne tik susitarti su jį pavaduojančiais kolegomis, bet ir nepražiopsoti Paryžiaus priemiesčius su jo centru jungiančių autobusų. Vieną vakarą visos jo pastangos nueina šuniui ant uodegos. Atsisėdęs į patogią teatro kėdę Janikas greitai supranta patekęs į itin prastą bulvarinę komediją. Neapsikentęs, jis pakyla iš kėdės ir rėžia visą tiesą aktoriams į akis. Dar daugiau: Janikas jaučiasi galintis nesunkiai sukurti geresnį spektaklį. Laimei, su savimi jis visada nešiojasi ginklą, tad susirinkusi publika tikrai sutiks mandagiai palaukti...

Puikiai parašytas, įtraukiantis, juokingas ir trunkantis viso labo valandą, filmas „Janikas“ režisieriui Q. Dupieux būdinga absurdiška maniera dekonstruoja elitistines meno vartojimo tradicijas ir meno kūrinio neliečiamumą apskritai. Pats režisierius puikiai apibendrina: 99% procentai filmų yra nuobodūs. Šis – tikrai ne toks.

During a performance of a very bad boulevard comedy, audience member Yannick, a security guard who lives in the Paris suburbs, takes the theater hostage and demands to become the playwright. 99% of films are boring. This one is not.

Režisierius / Director: Quentin Dupieux

Scenarijaus autoriai / Screenplay: Quentin Dupieux

Operatorius / Cinematography: Quentin Dupieux

Kompozitorius / Composer:

Prodiuseriai / Producers: Quentin Dupieux, Thomas Verhaeghe, Hugo Sélignac, Mathieu Verhaeghe

Vaidina / Cast: Raphaël Quenard, Pio Marmaï, Blanche Gardin, Sébastien Chassagne, Agnès Hurstel, Jean-Paul Solal, Laurent Nicolas, Mustapha Abourachid, Sava Lolov, Charlotte Laemmel, Franck Lebreton, Félix Bossuet ir kt.

Quentinas Dupieux nuo paauglystės kūrė trumpametražius filmus, o būdamas 19 metų pardavė vieną savo filmų „Canal+“. Tuo pat metu jis pradėjo kurti elektroninę muziką pasivadinęs Mr Oizo slapyvardžiu ir 1996 m. išleido savo pirmąjį įrašą. Nuo 2007 m. kuria ilgametražius filmus, iš kurių daugelis buvo atrinkti į didžiuosius pasaulio kino festivalius, įskaitant Kanus, Veneciją ir Sandansą.

Quentin Dupieux is a self-taught filmmaker / musician born in 1974. During his adolescence, he shot short films and at 19, he sold one of his films to Canal +. At the same time, he began to make electronic music under the pseudonym of Mr Oizo and released his first record in 1996. Creating feature films since 2007, many of them had their world premieres at major festivals like Cannes, Venice and Sundance.

Festivaliai / Festivals:

Lokarno kino festivalis – Geriausias europietiškas filmas

Locarno International Film Festival – Europa Cinemas Label