Protėvių takais. Naujokynė.

Parodos

Maloniai kviečiame į fotografijų parodos atidarymą!
Parodos metu bus eksponuojami Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo tekstilininkų darbai.
Editos Meškonienės prisistatymas Alytaus miesto žmonėms, parodų lankytojams.
Esu Edita Meškonienė.
Gimiau ir augau Trakuose. Studijavau ekonomiką ir tarptautinį verslą. Dirbau pagal specialybę, dar dešimt metų dėsčiau su finansais susijusius dalykus aukštosiose mokyklose. Prieš kelis metus priėmiau sprendimą palikti šią darbo sritį. Visuomet domėjausi daile, istorija, mėgau įvairius rankdarbius, fotografavau. Nuo 2013 metų esu tautodailės sąjungos narė. Neseniai tapau gide. Dalyvauju Vilniaus fotografijos klubo "FOTOKABLYS" veikloje. Mano objektyvo fokuse - žmonės, miestai, peizažai. Pats objektas man nėra svarbus. Siekiu, kad vaizdas būtų malonus žiūrovo akiai, žadintų jausmus. Tačiau didelę prasmę matau ir aplinkos fiksavime. Dalyvauju parodose, leidyboje.
Ši paroda radosi spontaniškai, natūraliai. 2010-aisiais susipažinau su Laima Kantakevičiene. Vėliau ir su jos seserimi Irena Seniūniene. Supratome, kad esam bendramintės. Pirmą kartą į Valakbūdį (kaimas Šakių rajone) atvažiavau jų pakviesta 2014 metų vasarą. Sužinojau sodybos istoriją. Kėliausi saulės pasitikti, laukiau jos laidos. Apšniukštinėjau gyvenamąją trobą, kiekvieną buvusio didelio ūkio lopinėlį. Sodyboje po kelias dienas praleidau 4 vasaras. Visa parsivežta fotomedžiaga gulė į archyvus. 2019 metais kilo idėja rengti bendrą parodą, kurią sudarytų mano nuotraukos ir Laimos bei Irenos tekstiliniai darbai, inspiruoti jų santykio su senelių sodyba ir mano užfiksuotų vaizdų Valakbūdyje, viešint buvusioje Naujokaičių sodyboje, Naujokynėje.
Atrinkau apie 100 nuotraukų, iš kurių eksponuojama tik nedidelė dalis. Vaizdais pasakoju istoriją, kurią aš sužinojau. Kokie čia gyveno žmonės, ką jie matė, ką matom mes dabar ir koks gyvenimas vyksta. Čia gyvenama. Gyvenama su viltimi ir tikėjimu.
Bendra mano nuotraukų ir seserų tekstilės darbų paroda buvo eksponuota 2020 metais Zanavykų muziejuje Zyplių dvare Lukšiuose ir 2022 metų vasarą – Druskininkų kultūros centro Amatų centre „Menų kalvė“.
Kviečiu kartu pasivaikščioti Laimos ir Irenos protėvių takais. Jei Jums patiks, užsukite į mano facebook paskyrą - Editos foto, kur rasite virtualų platesnį parodos variantą.
Dėkoju Laimai Kantakevičienei ir Irenai Seniūnienei už bendrystę, kūrybinį bendradarbiavimą, artimiesiems, bičiuliams, mano kūrybos gerbėjams parėmusiems finansiškai ir Mindaugui Neniškiui bei Skaitmeninės fotografijos centrui už nuotraukų atspausdinimą.
Edita Meškonienė, fotografė
8 682 55303
[email protected]
Facebook - Editos foto
instagram - editos_foto