Persona non Grata | Nemokamas kino seansas Alytuje

Filmai

„Azija LT“ ir Kauno-Japonijos draugystės asociacija kviečia į vaidybinio filmo „Persona non Grata“ nemokamą peržiūrą Alytuje. Seansas rengiamas Čiunės Sugiharos atminimui – 2020-ieji paskelbti Japonijos konsulo metais.
Filmą pristatys Kauno - Japonijos draugystės asociacijos prezidentas dr. Aurelijus Zykas.
Išankstinė registracija nereikalinga. Tačiau kadangi vietų skaičius ribotas, nemokamus bilietus pasiimkite iš anksto Alytaus teatro kasoje (Rotušės a. 2, įeiti priešais centrinį paštą). Kasos darbo laikas: II–V 11:00-13:00; 14:00-18:00.
Filmas bus rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais.
APIE FILMĄ
Diplomatas Sugihara tikisi būti paskirtas į Sovietų Sąjungą, kur galėtų panaudoti savo rusų kalbos žinias ir žvalgybininko talentą, bet jam į šią šalį uždrausta įvažiuoti – vietoj to jis išsiunčiamas į Lietuvą. Kaune kartu su savo partneriu Pešu jis toliau renka informaciją apie įvykius Europoje. 1939 m., kai Vokietija įsiveržia į Lenkiją ir pradeda Antrąjį pasaulinį karą, siekdami išvengti nacių persekiojimo, žydų pabėgėliai miniomis plūsta pas Sugiharą. Nesulaukęs patvirtinimo iš Japonijos vyriausybės ir pasmerkdamas save pavojams, Sugihara ryžtasi pradėti dalinti vizas pabėgėliams…
Čiunė Sugihara, per Antrąjį pasaulinį karą nuo Holokausto išgelbėjęs šešis tūkstančius žydų, dar žinomas kaip Japonijos Šindleris. Tačiau ne visi žino, kad jis buvo ir talentingas žvalgybos pareigūnas. Nepaisydamas asmeninės rizikos, užsienio kalbų žinias ir žvalgybininko talentą jis drąsiai panaudojo įvairiose šalyse. Mandžiūrijoje ir Lietuvoje jis sukūrė žvalgybos tinklą, kuris sekė pasaulio įvykius ir siuntė informaciją į Japoniją.