Ar dar prisimenate, ką žaidėte kieme? Kaip išsiskaičiuodavote? Kur buvo geriausia vieta pasislėpti? Kaip vadinosi jūsų kiemo žaidimai?
Emilija Jacevičienė, VDU etnologijos doktorantė, tirianti Lietuvos vaikų kiemo žaidimus nuo XX a. vidurio iki šių dienų, kviečia į nemokamą paskaitą „Iš kiemo laikų: žaidimų istorijos“.
Paskaitoje bus pasidalinta atliktais tyrimais, kaip kiemo žaidimai Lietuvoje keitėsi nuo XX a. vidurio iki šių dienų – kokius žaidimus žaidė skirtingos kartos, kaip šiuos žaidimus formavo kiemo erdvės, kaip kito žaidimų pavadinimai.
Po paskaitos vyks po atvira diskusija – jos metu dalyviai dalinsis savo prisiminimais apie vaikystės žaidimus.
Renginys vyks lapkričio 13 d. 15 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos salėje (Seirijų g. 2).
Dalyviams leidus, diskusija bus įrašoma, o nuasmeninti duomenys panaudojami jaunosios mokslininkės disertacijoje.
Emilija apie paskaitą: „Renginys visur sulaukia labai šiltų atsiliepimų – žmonės džiaugiasi galimybe prisiminti, pasidalinti ir pasijuokti kartu. Dalyviai gali būti įvairaus amžiaus. Net ir kelių žmonių prisiminimai padeda mano tyrimams.“
Daugiau apie lektorę – LRT radijo laidoje „Kalbos rytas“: vaikų žaidimų tyrėja Emilija Jacevičienė: tiktokas jau irgi folkloras.

Dalintis nuoroda el. paštu