Pasaulinė turizmo diena Alytuje

Šventės

Pasitinkant Pasaulinę turizmo dieną, rugsėjo 25-27 dienomis, kviečiame ją švęsti Alytuje!

Rugsėjo 25-27 d.

KELIONĖ SU ASMENINIU GIDU - PROGRAMĖLE „VISIT ALYTUS“.

Vieta - Alytus

Laikas - kada Jums patogu

Planuojate aplankyti Alytų? Visit Alytus turizmo gido programėlė yra Jūsų asmeninis kelionių gidas betarpiškai ieškoti, atrasti ir aplankyti įdomiausias Alytaus lankytinas vietas. Atidenkite neatrastus lobius ir naviguokite Alytuje jums patogiausiais būdais - pėsčiomis, dviračiu arba automobiliu - ir tuo pačiu turėsite puikų laiką čia.

bit.ly/3ffAkKR

KELIONĖ SU MOBILIA PROGRAMĖLE „LITERATŪRINIS ALYTUS“

Vieta - Alytus

Laikas - kada Jums patogu, tačiau prizus galima atsiimti Alytaus J. Kunčino viešosios bibliotekos (Seirijų g. 2, Alytus) darbo laiku 9.00 – 19.00 val.

Programėlėje galėsite pasisemti žinių apie iškiliausius Alytaus rašytojus bei kūrėjus, pamiklinti ne tik kojų raumenis, bet ir padaryti proto mankštą, kadangi Jūsų laukia viktorina su galimybe laimėti šaunius prizus. Programėlėje pateikta išsamūs asmenybių aprašymai, informatyvus žemėlapis, o Jums tereikės apsiauti patogius batus ir PIRMYN! Leiskitės į vietų ir vardų kelionę.

bit.ly/3cnQjWR

Rugsėjo 25-26 d.

ARCHEOLOGIJOS MUZIEJAUS NEMOKAMAS LANKYMAS

Vieta - Jiezno g. 2, Alytus

Darbo laikas: V - 10.00–17.00 val., VI - 11:00 - 15:00 val.

Muziejus įsikūręs XVI a. skliautuotuose rūsiuose. Čia pristatoma Pietų Lietuva akmens amžiuje, jotvingių genties palikimas Alytaus regione. Galima susipažinti su Alytaus miesto kūrimosi pradžia bei pamatyti mieste kasinėjimų metu rastus archeologinius radinius.

bit.ly/2FRnEha

EKSPOZICIJOS “SODZIUS DZŪKIJON” NEMOKAMAS LANKYMAS

Vieta - Alytaus kraštotyros muziejus, Savanorių g. 6, Alytus

Darbo laikas: V - 09.00–18.00 val., VI - 10:00 - 16:00 val.

Nemokamas interaktyvus skrydis virš Dzūkijos, namo projektas ir idėjos nuostabiai vakarienei! Pasimatymas su penkiomis aprėdų laukiančiomis mergelėmis ir akimirkos iš XX a. pr. šeimos gyvenimo! Dzūkijos pasakorių porinimai apie išdaigas, laumės vaikus ir senovinę jaunimo kultūrą. Geriausių Dzūkijos grybautojų paslaptys ir patarimai, kaip su gyvulukais susišnekėti.

Ir viskas vienoje vietoje – Dzūkijos sodžiuje, katras atsirado Alytaus kraštotyros muziejun 2020 m. Čia veiklos ras ir dideli, ir maži. Tai pažintis, kaip gyveno mūsų senoliai XIX–XX a. sandūroje.

Rugsėjo 26 d.

LOBIŲ PAIEŠKA „PAŽINK ALYTŲ“

Vieta - Alytaus miestas

Laikas - 10.00-15.00 val.

Kviečiame Alytuje ieškoti lobių ir juos keisti į prizus.

Užuominos, kur paslėpti penki lobiai, startuos 10 val. – kas valandą iki pat 14 val. bus pateikiama vis nauja užuomina Alytaus turizmo informacijos centro Facebook paskyroje. Sėkmės ieškant! Lobius keisti į prizus galima bus tik tą pačią dieną iki 15.30 val. (S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, Alytus).

EKSKURSIJA „SURINK ALYTŲ“

Vieta - susitinkame prie Alytaus turizmo informacijos centro (S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, Alytus)

Laikas - 13.00 val.

Alytiškiai, miesto svečiai ir akcijos “Surink Lietuvą” dalyviai kviečiami ekskursijos metu rinkti žinias ir įdomius faktus apie Alytų.

Ekskursija nemokama.

PĖSČIŲJŲ ŽYGIS „ALYTAUS PILIAKALNIŲ ŠTURMAS“

Vieta - startas prie PC „Senukai“, Likiškėlių g. 72, Alytus

Laikas - 9:56 val.

Alytaus kraštotyros muziejus kartu su asociacija „Olita-Orany“ kviečia į žygį griovų išraižytame Vidzgirio botaniniame draustinyje ir Alytaus šile. Aplankysime keturis piliakalnius ir vieną carinį fortą prie Alytaus.

Pertraukėlių metu – seminaras/praktikumas „Tempimo pratimai žygiuose: nuovargiui sumažinti ir traumoms išvengti“.

bit.ly/3kyn72q

Rugsėjo 27 d.

SPEKTAKLIS „ŽYDIŠKA GATVELĖ“

Vieta - Alytaus teatras, Rotušės a. 2, Alytus

Laikas - 15.00 val.

Kaina - 6 Eur

„Žydiška gatvelė“ – pilna gyvybės, vilties ir tikėjimo sala, kurioje dviejų įsimylėjėlių istorija dar labiau išryškina bei stiprina pasitikėjimą pamatinėmis lietuvių ir žydų tautos vertybėmis, parodo ir palygina dviejų tautų kultūrų panašumus ir skirtumus. Spektaklis, paremtas lietuvių ir žydų folkloru. Komiškos gyvenimo scenos, lydimos liaudies humoro ir autentiškų žydų šokių ir dainų kuria spalvingą dviejų tautų ilgamečio sugyvenimo paveikslą.

Spektaklyje šalia Alytaus miesto teatro aktorių matome beveik 50 metų veikiančio, bene vienintelio Europoje populiarinančio nykstančią jidiš kultūrą, Lietuvos žydų dainų ir šokių ansamblio ,,Fajerlech“ dalyvius.

bit.ly/3cm8MDc

X TARPTAUTINIS ŠV. JOKŪBO FESTIVALIS

Vieta - Šv. Kazimiero bažnyčia, Varėnos g. 24, Alytus

Laikas - 19.00 val.

Nuo 2011 m. rengiamas Tarptautinis Šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis suburia profesionalius, daugiausiai choro menui atstovaujančius Lietuvos ir kviestinius užsienio kolektyvus.