VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Paroda "Makniūnų dvaras. Senųjų fotografijų ciklas"

Parodos

ATKELIAUJA PARODA APIE MAKNIŪNŲ DVARĄ
Ilgą laiką apie Makniūnų dvaro istoriją buvo žinoma iš kraštotyrininko Vlado Ulčinsko užrašų, archyvinių dokumentų ir vietos žmonių pasakojimų. Pastarieji dažnai apipinami įvairiais nutikimais, skirtingomis įvykių interpretacijomis. Iki šių dienų dvaro pastatų beveik neišlikę, o ir vaizdinės medžiagos, kaip jie atrodė buvo žinoma labai nedaug.
Situacija pasikeitė, kai prieš septynis metus į Alytaus muziejininkų rankas pateko virš 40 iki tol nematytų nuotraukų ir 2006 m. leidinys, išleistas Lenkijoje.
Paroda 2019 metais buvo eksponuota Alytaus kraštotyros muziejuje, o dabar atvežama į Makniūnus.
Kviečiame visus apsilankyti 2023 04 28 d. 18:00 val. Makniūnuose, Raitininkų seniūnijos pastate (Mokyklos g. 28, Makniūnų k. Alytaus r.), pristatomoje parodoje „Makniūnų dvaras. Senų fotografijų ciklas“.
Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkas Artūras Balčiūnas pristatys 60-ies senų fotografijų ciklą, apimantį 1850–1953 m. laikotarpį. Nuotraukose atsispindi Makniūnų dvaro aplinka, dvaro savininkų kasdienybė, gyvenimo būdas ir jų likimai. Ši paroda tarsi smagus šuolis į netolimą, bet jau įdomia praeitimi virtusią mūsų krašto istorijos atkarpą!
Koncertuos Merkinės kultūros centro folkloro ansamblis "Kukalis".
Specialiai dėl šios parodos iš Lenkijos atvyksta ir Muiželių giminės atstovai.

Numatoma, kad paroda veiks iki gegužės 31 d.