Paroda "Archyvas - miestui"

Parodos

Lietuvos Respublikos Seimas 2021-uosius paskelbė Archyvų metais. Jie skirti paminėti pirmojo valstybės archyvo įkūrimo atkurtoje nepriklausomoje Lietuvoje 100 metų sukaktį, kuomet Lietuvos Respublikos švietimo ministro Kazio Bizausko 1921 metų spalio 19 dienosįsakymu buvo įsteigtas Centralinis valstybės archyvas Kaune.1921 m. rugsėjo 1 d. Švietimo ministro Kazio Bizausko įsakymu pirmuoju steigiamo Centralinio valstybės archyvo direktoriumi buvo paskirtas Kazimieras Oleka.

  Kauno regioninis valstybės archyvas (KRVA), minėdamas šią sukaktį, parengė kilnojamųjų parodų „Archyvas – miestui“ ciklą. Dokumentų parodos jau veikia Kaune (eksponuojama keliose miesto vietose) ir Marijampolėje - Basanavičiaus aikštėje. Atėjo metas ir Kauno regioninio valstybės archyvo Alytaus filialui pakviesti į analogišką renginį - kilnojamosios parodos "Archyvas - miestui" atidarymą. Į šį renginį kviečiameTarptautinės archyvų dienos proga –birželio 9 d. 18 val. Alytaus Rotušės aikštėje.

  Parodoje pristatomi ne tik KRVA Alytaus filiale saugomi dokumentai, bet ir dokumentai iš kitų Lietuvos valstybės archyvų: Lietuvos valstybės istorijos, Lietuvos centrinio valstybės, Lietuvos valstybės naujojo, Lietuvos ypatingojo, Lietuvos literatūros ir meno, Vilniaus regioninio valstybės archyvo, Kauno regioninio valstybės archyvo. Parodos stenduose demonstruojami archyviniai dokumentai lankytojus supažindins su Lietuvos valstybės archyvų pradžia, su kai kuriais Alytaus miesto ir krašto raidos aspektais bei žmonėmis, kurie savo gyvenimu ir veikla tapo neatsiejama mūsų istorijos dalimi.