Meilės laiškų paroda „Labas, Brangi Violeta!“ | ALOVĖ

Parodos

Meilės laiškai keliauja… 

Jausmingą, jautrią, slapčiausias duris praveriančią meilės laiškų parodą „Labas, Brangi Violeta!“ nuo lapkričio 7 d. galėsite aplankyti Alovėje.

Čia paroda atvežama neatsitiktinai. Su šiuo miesteliu sąsajų turi ulono Jono Lisausko (1910–1944) laiškai būsimai žmonai Onai Miškauskaitei (1914–1999). Jaunuoliai iki vedybų susirašinėjo apie ketverius metus. Išsaugoti laiškai liudija, kad Onos prielankumo vienu metu, atrodo, siekęs ir kitas jaunikaitis. Tarp išsaugotųjų yra keletas laiškų, kuriuose apie savo jausmus Onai užsimena nepasirašęs jaunuolis. Vis tik Onos gražūs žodžiai nepapirko ir 1935 m. rugsėjo 10 d. Alovės bažnyčioje ji ištekėjo už mylimojo Jono Lisausko.

Pavadinimas „Labas, Brangi Violeta!“ išduoda, jog parodoje eksponuojamas ir partizano Konstantino Baliukevičiaus-Rainio 1945 m. rašytas laiškas ištremtai vaikystės draugei Violetai. Deja, tai – nelaimingos meilės liudijimas – jiems taip ir nebuvo lemta susitikti. Įdomu tai, jog kartu su šiuo laišku iki šiol yra išlikęs ir obels žiedas… „Siunčiu <…> ir lietuviškos obels žiedą, kuri taip gražiai, kaip karalienė, žydi po mano langu, ilgam, labai ilgam atminimui…“, – rašė Kostas.

Greta meilės laiškų parodoje išvysite ir senųjų atvirukų, laiškų rašymo vadovėlių bei kitos specialiosios literatūros. Čia galėsite rasti visą pluoštą pamokymų, rekomendacijų ir konkrečiai situacijai tinkančių laiškų pavyzdžių.

 Paroda veiks iki gruodžio 23 d.