VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

LNOBT gastrolės | A. Adam „ŽIZEL“

Spektakliai

Kūrėjai
KOMPOZITORIUS Adolphe Adam
CHOREOGRAFĖ Lola de Avila
SCENOGRAFIJOS KONCEPCIJOS AUTORIUS Raffaele del Savio
KOSTIUMŲ DAILININKĖ Soledad Sesena del Moral
ŠVIESŲ DAILININKAS Levas Kleinas


Programoje

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro rūmai, atidaryti 1974 m., užsidaro renovacijai. Tačiau renovacijos laikotarpiu, negalėdami pakviesti žiūrovų pas save, keliaujame pas jus! Žadame aplankyti daugelį Lietuvos miestų, dovanodami Jums gražiausius mūsų spektaklius.

 

Scenoje nuostabiai lengvai ir grakščiai šoka balerinos, plazdenančios baltais sijonais… Bet neapsigaukite, tai mirusios nuotakos – paslaptingos šokėjos vilisos, negalinčios ramiai gulėti kapuose, kurioms belikęs vien šokio troškimas, nenumaldytas gyvenime… Vidurnaktį pakylančios iš kapų, jos šoka, ir vargas jaunuoliui, jas sutikusiam – nesibaigiančiame šokio siautulyje jis kris negyvas… Tai ne siaubo filmo siužetas, tai – H. Heinės užrašyta legenda, tapusi pagrindu neblėstančio grožio baletui „Žizel”.

 

Romantiškojo baleto šedevras „Žizel” – vienas populiariausių baletų pasaulyje, klasikinis romantiškojo baleto pavyzdys, ypatingai mėgstamas ir Lietuvos publikos. Šį kartą baletą „Žizel” LNOBT scenoje pastatė žymi ispanų choreografė Lola de Avila. Tai išskirtinio talento choreografė, kuri yra dirbusi su San Francisko baleto trupe, Ženevos Didžiojo teatro baleto trupe, Paryžiaus operos baleto trupe ir kitomis garsiausiomis pasaulio trupėmis, ji yra apdovanota Ispanijos karaliaus skiriamu aukso medaliu už indėlį į šokio kultūros puoselėjimą. Choreografės sukurtas „Žizel” baletas remiasi Petipa, Coralli ir Perrot choreografijos pagrindu.

Spektaklis šokamas su fonograma


Renginyje gali būti filmuojama ar fotografuojama.