VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

„KITOKIO LAIKO NUOJAUTA“: S. Lukošiaus fotografijų parodos atidarymas ir knygos pristatymas

Parodos

Kovo 6 dieną, 17 valandą, Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka (Seirijų g. 2, salė) visus miestelėnus sukvies į dvigubą renginį: bus atverta žymaus fotografo Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) fotografijų paroda „Kitokio laiko nuojauta“ ir pristatytas solidus leidinys „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: tarpukario architektūra“, apie kurį išsamiau papasakos jo sudarytojai dr. Gediminas Kasparavičius ir dr. Rokas Sinkevičius. S. Lukošius įvardijamas kaip vienas produktyviausių sovietinio Kauno dokumentuotojų (palikęs per 15 tūkstančių negatyvų!), kurio fotografijos dabarties ir ateities miestiečiams gali papasakoti įvairiausių istorijų iš skirtingų perspektyvų.

Parodos atidarymo ir knygos pristatymo renginyje dalyvaus leidinio autoriai dr. Rokas Sinkevičius (etnologas, humanitarinių mokslų daktaras, Kauno miesto muziejaus Kauno istorijos skyriaus muziejininkas, besidomintis žodine istorija ir atsiminimais apie ginkluotą pogrindį, sovietų represijas, su tuo susijusių dvasinių patirčių pasakojimais) bei dr. Gediminas Kasparavičius (istorikas, humanitarinių mokslų daktaras, Kauno miesto muziejaus muziejininkas, o jo mokslinių interesų kryptis – Lietuvos socialinių grupių, ekonomikos, transporto bei Kauno kultūros ir kasdienybės istorija).

Kviečiame visus į savotišką pasivaikščiojimą po virsmą išgyvenantį Kauną, kur fotometraštininku praminto Stanislovo Lukošiaus fotografijos atskleis dviejų miestų susidūrimą: senosios Laikinosios sostinės ir naujai statomo socialistinio pramoninio Kauno.

Paroda bibliotekos erdvėse viešės iki kovo 31 dienos. Būtinai apsilankykite!