VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Kino kablys: Kabinetas

Filmai

20-ajame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje įvyks režisierės Živilės Mičiulytės debiutinio filmo „Kabinetas“ premjera.

Žurnalistai Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė atveria duris į žurnalistinių tyrimų skyriaus kabinetą portalo „15min“ redakcijoje 2019-2020 m. Būtent čia gimė didelio atgarsio sulaukusi knyga „Kabinetas 339“ ir vystėsi pirmosios knygos „Prezidentas ir patarėjas“ užuomazgos. Tiriamosios žurnalistikos profesija audrina vaizduotę, ir žiūrovui gali susidaryti įspūdis, kad žurnalisto diena – kupina veiksmo ir įtampos. Tačiau realybė gerokai proziškesnė: šimtai elektroninių laiškų, skambučių, retkarčiais biuro gyvenimą paįvairinantys smulkūs asmeninio gyvenimo inkliuzai. Filmas subtiliai kelia klausimus apie žurnalisto darbo esmę, pareigą ir atsakomybę prabilti, o taip pat nuolat kamuojančią nesaugumo būseną, kai riba tarp tiesos ir melo vis labiau blunka.

„Debiutinis filmas „Kabinetas“ dėmesį patraukė dėl režisierės pasirinkto kampo. Pasirinkusi intriguojančią temą, režisierė nusprendė kurti ne portretą, ne tiriamąją dokumentiką, bet filmą apie atmosferą ir santykius. Kartu ji nuolat laviruoja tarp metaforų ir svarstymų, ką galima rodyti – juk didžioji dalis informacijos yra konfidenciali.“ (Eglė Maceinaitė)