VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

FOTOMENININKO ŽILVINO KROPO FOTOGRAFIJŲ PARODA „SAULĖRAŠČIŲ ILIUMINACIJA“

Parodos

Paroda veiks 2023 08 31–10 03

Parodas kviečiame apžiūrėti II-V 10–18 val. 1 val. iki kiekvieno renginio (pietų pertrauka 13–14 val.)

Žilvinas Kropas yra alternatyvios fotografijos kūrėjas iš Panevėžio miesto, kuris dirba su šiomis technikomis kaip pinhole, soliaografija, chlorofilo procesu, cianotipija, chemigrama ir antotipija. Nuo 2012 metų jis yra Panevėžio fotografų draugijos narys. Meno kūrėjo statusas suteiktas 2019 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariu tapo 2020 metais.

Alytaus kultūros centre kūrėjas pristato projektą „Saulėraščių iliuminacija“ – tai brandžiausi autoriaus soliaografijos darbai. Iš esmės tai – Saulės kelio fotografija. Šio žanro kūrybos procesas yra unikalus ir ypatingas tuo, kad kuriama ne gamykliniais fotoaparatais, o savadarbiais, pagamintais tiesiog iš paprasčiausių skardinių, kuriose įmontuojamas fotopopierius, o ekspozicijos laikas gali trukti nuo kelių valandų iki kelių mėnesių, metų.

Anot medijų menininko ir meno kritiko prof. dr. Remigijaus Venckaus „Žilvinas Kropas kuria originalius atvaizdus, kurie kasdienėje aplinkoje nėra prieinami žmogaus akiai. Jis fiksuoja vaizdus, kurių neįstengia sugauti ir užlaikyti ne tik natūrali, bet ir ištobulinta optikos ir elektronikos technika.

Žilvino Kropo nuotraukos, iš kurių yra pasitraukęs žmogus, vertę įgauna pati ekspozicija – ilgas ir kantrus laukimas, kol šviesa keliauja ir užrašo savo judėjimo trajektoriją.“

Visą kritinę recenziją apie Žilvino Kropo fotokūrybą skaitykite čia: http://culture.venckus.eu/medijos/fotografija/saulerasciu-fenomenas/

Projektinę parodą Alytaus kultūros centre rengia ir pristato Alytaus dailės galerija

Ekspozicijos architektas ir kuratorius Evaldas Grinius