Dviračiu Kurnėnuosna

Sportas

Rugsėjo 16 - 22 dienomis Alytuje vyks Judumo savaitė, kurios metu organizuojami renginiai, skirti skatinti keliauti netaršiomis transporto priemonėmis.

Rugsėjo 17 dieną 17.30 val. kviečiame pajudėti su dviračiais. Žygis prasidės nuo Alytaus turizmo informacijos centro (S. Dariaus ir S. Girėno g. 1) ir tęsis iki Kurnėnų mokyklos statinių komplekso. Dviračių žygio atstumas apie 12 km., o trukmė - 3 val. Registracija į žygį vykdoma el. paštu - [email protected] arba telefonu +370 645 10 115.

Žygio tikslas - Kurnėnų mokykla. 1934 m. vasarą Kurnėnuose prasidėjo neįprastas, malonus šurmulys – mokyklos statyba. Beveik visos statybinės medžiagos (net mokyklos langų stiklai) buvo gabenamos iš Čikagos (JAV). Pradžioje jos buvo vežamos į Niujorko uostą, iš jo plukdomos į Klaipėdą, vėliau geležinkeliu pasiekdavo Alytų, iš ten arkliais kinkytais vežimais – Kurnėnus. Už visą atplukdytą krovinį reikėjo sumokėti 41 tūkst. litų muito. Tai vienintelė iš Amerikos atplukdyta Lietuvos mokykla.

Žygio metu būtina laikytis saugaus (1 m.) atstumo tarp dalyvių ir dėvėti apsaugines veido kaukes. Dviratininkai turi vilkėti šviesą atspindinčias liemenes. Prašome nedalyvauti žygyje, jei Jums pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų susirgimų požymiai. Už savo saugumą žygio metu būsite atsakingi jūs patys.

Žygis bus filmuojamas ir/ar fotografuojamas, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ar vaizdo įrašuose. Nuotraukos ir/ar vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose, kitose žiniasklaidos priemonėse, viešose parodose.

Renginį organizuoja VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Žygio vedlys asociacija Olita_Orany 

Renginį finansuoja Alytaus miesto savivaldybė.