COM•MEDIA |„JAUDULYS“ (N-14)

Spektakliai

Nacionalinis Kauno dramos teatras | Vienos dalies spektaklis

Režisierius: Aleksandras Špilevojus
Scenografė ir kostiumų dailininkė : Barbora Šulniūtė
Muzikos autorius: Paulius Trijonis
Vaizdo projekcijų autorius : Paulius Jakubėnas
Pjesės iš rusų kalbos vertėjas: Aleksandras Špilevojus
Aktoriai: Nelė Savičenko/Inesa PaliulytėGytis Ivanauskas/Deividas BreivėMantas Zemleckas/ Gintautas BejerisIndrė Patkauskaitė/Martyna GedvilaitėMatas Dirginčius/Arnas Ašmonas

Trukmė: 1 val. 35 min.
Premjera: 2022 kovo 18, 19, 20 d.
Bilietai: 19 €

Neįgaliesiems, studentams, moksleiviams ir senjorams – 17 €. Bilietus platina Alytaus miesto teatro kasa ir dramosteatras.lt.


„Jaudulys“ – spektaklis pagal populiaraus šiuolaikinio rusų dramaturgo ir režisieriaus Ivano Vyrypajevo pjesę. Veiksmas vyksta Niujorke, garsios amerikiečių rašytojos Uljos Richtės bute. Ambicingas lenkų žurnalistas ima iš įžymybės interviu, kuris yra labai svarbus visiems: žurnalistui jis gali tapti tramplinu į profesinę karjerą Niujorke, rašytojai – tai proga papasakoti tiesą, o galbūt vedžioti visus už nosies, kuriant dar vieną mitą apie save. Detektyvinė intriga prasideda, kai žurnalistas užduoda klausimus, kurių buvo įspėtas vengti – apie vokiškas rašytojos šaknis, kaltinimus antisemitizmu, apie skandalingą jos pašalinimą iš Nobelio premijos nominantų.

„Jaudulys“ – tai pasakojimas apie autorių, kuriantį ne tik savo kūrinius, bet ir savo mitą – konkrečiausią ir intensyviausią realybę, ryškiausią ir pačią tikriausią tikrovę. Jaudulys yra tai, ką žmogus jaučia, kai myli. Jaudulys yra tai, ką žmogus jaučia, kai kuria. Jaudulys yra tai, ką žmogus jaučia, kai žudo. Visą šį prieštaringų jausmų spektrą, kurį mes vadiname jauduliu, išgyvena kūrėjas, menininkas. „Kūryba – tai Kūrėjo jaudulys kiekvieną Jo kūrybos akimirką, kiekvienoje šios keistos visatos dalelėje ir kiekviename iš mūsų“, – teigia pagrindinė šio spektaklio herojė. „Jaudulys“ – tai šiuolaikiškas, ironiškas spektaklis apie kūrybos esmę.