COM•MEDIA | „EMIGRANTAI“

Spektakliai

Darbininkai | Spektaklis-komedija pagal Sławomiro Mrożeko pjesę

Režisierius: Darius Gumauskas
Aktoriai: Giedrius SavickasMarius Čižauskas
Scenografas: Marijus Jacovskis
Kompozitorius: Vytautas Leistrumas
Šviesų dailininkas: Povilas Laurinaitis
Technikos vadovas: Mindaugas Repšys
Prodiuserės: Edita MartinavičiūtėVirginija Mačionytė
Komunikacija: Stefanija Jokštytė
Autorių teisės priklauso: „Verlag Diogenes“
Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba
Prodiuseris: VšĮ „Darbininkai“
Kooprodiuseris: „Sirenos“

Trukmė: 1 val. 30 min.
Premjera: 2021 m. gegužės 18 d.
Bilietai: 19 €, 26 €

Studentams, senjorams, neįgaliesiems 20 % nuolaida. Bilietus platina Alytaus miesto teatro kasa ir bilietai.lt.


Šiame spektaklyje-komedijoje emigrantai pyksis, taikysis, valgys, prausis ir linksminsis kaip tai vyko daugelyje Europos butų karantino metu. Pirmasis iš dviejų pjesės veikėjų yra būtent statybininkas-emigrantas, kurį vaidina aktorius Giedrius Savickas. Antrasis dueto narys – Mariaus Čižausko kuriamas intelektualas, politinis disidentas, anarchistas. Intelektualas mąstytojas ir juodadarbis. Traktuojant siauriau: Vilniaus hipsteris ir Londono statybų „pagalbinis“. Tiesą sakant, ši pora gali būti ir du pabėgėliai iš Sirijos, turkai Berlyne, indai Londone, alžyriečiai, somaliečiai Paryžiuje, rusai, tadžikai Maskvoje ir du mūsiškiai Vilniuje.

  1. Mrožeko pjesę išvertus tarsi rankovę, autoriaus emigrantus sugrąžinus atgal į tėvynę, sakytume: sveiki, broliai, 30 metų stebime mažėjantį gyventojų skaičių, senstančią populiaciją, prarastą milijoną žmonių. Dabar toks šansas… Tačiau visuomenės reakcija priešinga: baimė, nepasitikėjimas, neapykanta. Kūrybinė komanda kitu kampu žvelgia į neturinčius kur padėti savo didelių, neatsiplaunančių rankų tėvynainius. Režisierius remiasi artima šeimos patirtimi: visi, be išimties, trylika jo pusbrolių dirba Vokietijos, Airijos, Anglijos, Islandijos, Švedijos, Ispanijos statybose.

Spektaklis „Emigrantai“ pagal to paties pavadinimo Slavomiro Mrožeko pjesę buvo sukurtas Tarptautinio Teatro festivalio „Sirenos“ pagrindinėje programoje 2020 m. rudenį.