COM•MEDIA | ,,APIE VĖLES, ŽEMĖJ KLAJOJANČIAS“

Spektakliai

Atlikėjos: Vitalija MockevičiūtėNeringa Varnelytė

Bilietai: 8-12 €

Bilietai tiketa.lt ir teatro kasoje.


Aktorių Vitalijos Mockevičiūtės ir Neringos Varnelytės kūrybinis duetas nuolat stengiasi naujoviškai ir patraukliai Lietuvos teatro publikai pateikti mūsų tautos etnografinį paveldą. Jų spektakliai ,,Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“ bei ,,Ribokėlis“ semiasi įkvėpimo iš etnografinių klodų ir supažindina suaugusiuosius bei vaikus su autentiškos tautosakos grožiu – nuoširdžiai, šiltai, su gyva muzika ir gera humoro doze.

Naujasis šių kūrėjų darbas – spektaklis ,,Apie vėles, žemėj klajojančias“, kuriuo spektaklio kūrybinė komanda atvers teatro publikai (spektaklis skirtas ne vaikams) lietuvių siaubo pasakų pasaulį. Pasitelkdamos siaubo pasakas, Jono Basanavičiaus ir Norberto Vėliaus surinktas ir užrašytas mitologines sakmes, autentiškus kaimo žmonių pasakojimus bei lietuvių liaudies romansus, Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė ves žiūrovą į magišką ir kartais šiurpinantį anapusinį pasaulį. Jame atsiskleis vieno žmogaus, kuriam buvo lemta pažinti baimę, žvilgtelt į dvasių, vėlių, velnių pasaulį, gyvenimo kelionė.

Kelionės palydovai, kaip jau įprasta ,,Labas“ teatro spektakliuose, – muzikantai. Šįsyk muzikuoja Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko (folkloro kapela ,,Ratilai“).

Šiandieninėje globaliame pasaulyje, kai vis sunkiau darosi išsaugoti etnines vertybes, tautiniam identitetui puoselėti reikia išmanymo ir pastangų, nors anksčiau tai garantuodavo bendravimas su šeima ir bendruomene. Aktorė ir spektaklio kūrėja Vitalija Mockevičiūtė sako: ,,Rodydamos spektaklį pagal dzūkiškas pasakas ,,Kas apsakys tas dzūkų linksmybes“ Lietuvos miesteliuose, pamatėme, kad profesionalia teatrine kalba pateikiant tautinį paveldą, jis iš naujo atgyja, tampa patrauklus žmogui, pasimetusiam nuo srautu plūstančios informacijos ir popkultūros. Todėl nusprendėme toliau dirbti šią kryptimi ir pristatyti lietuviams mūsų primirštas siaubo pasakas“.

Jai pritaria kolegė aktorė Neringa Varnelytė: ,,Šis spektaklis – apie baimę kurios akys didelės, o jos nuojautos – kaip žvalgymasis po save. Pasakos tik atskleidžia pasaulio įvairovę ir nepaprastumą, o patirti siaubą ir nugalėti save kiekvienam reikia pačiam“.