COM•@ | „EŽELIO VERTAS PAŠNEKOVAS“

Spektakliai

Teatras „Žalia varna“ | Aurelijos Čeredaitės sukurta pasaka-žaidimas „Eželio vertas pašnekovas“ ir kūrybinės dirbtuvės „Eželi, būk mano draugas!”

Autorė, režisierė, scenografė, šešėlinės lėlės: Aurelija Čeredaitė
Muzikos kūrėja ir atlikėja: Nadežda Kiseliova Žukovska
Lėlių eskizų dailininkė: Ieva Miškinytė
Eželio lėlės kūrėja: Ligita Skukauskaitė

Trukmė: 1 val.
Bilietai: 5 €

Bilietus platina Alytaus miesto teatro kasa ir kakava.lt.

Rekomenduojama 11-14 m. vaikams


Vaikai betarpiškai įtraukiami į spektaklio kūrybinį procesą, jie kartu dalyvauja pačiame spektaklio veiksme. Ši patirtis ugdo kūrybiškumą, tai – tarsi teatro pradžiamokslis, kuris  praplečia vaiko literatūrinį akiratį kartu supažindindamas su poezijos gimimo bei lėlių teatro paslaptimis.

Aurelijos Čeredaitės pasaka-žaidimas apie Eželio keliones po Lietuvos piliakalnius „Eželio vertas pašnekovas“ skirtas ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams bei pedagogams. Pažintinė tema apie piliakalnius, jungiama su gamtos, draugystės, meilės ir šeimos tema. Eželis apie mažus ir didelius pasaulio atradimus pasakoja Ežytei.

Meilė Ežytei jį įkvėps kūrybai ir keliaus jis ne bet kaip, o su dainele. Vaikai išmoks ne tik žaisti su šešėlinėmis lėlytėmis, bet ir padės aktorei deklamuoti eilėraščius, pritarti dainelėmis ir net pašokti „Žvirblelių šokį“. Kartu deklamuojamas eilėraštis apie malūnsparnį – tarsi sutartinės pradžiamokslis – apjungs vaikus ir leis patirti bendrumo jausmą drauge kuriant spektaklį.

Teatras – puiki vieta išmokti bendravimo subtilybių, nes visi mes esame jautrūs aštriam žodžiui ar pašaipai. Teatras moko vaikus ne tik išreikšti save, bet ir suvokti ir prisitaikyti prie jį supančio pasaulio. Lietuviškos dainelės atliekamos žaidybine forma, kuri konstruojama pagal kūrėjų nuojautą ir giluminį tautosakos pažinimą. Visa tai jūsų laukia pasakoje-žaidime „Eželio vertas pašnekovas“.

Po spektaklio žiūrovų lauks dovana  kūrybinės dirbtuvės „Eželio lėlės gamyba“.