Blyksniai | Alytus

Parodos

Rugsėjo 28 d., antradienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejuje vyks videomeną, eksperimentinį ir dokumentinį kiną pristatanti renginių serija „Blyksniai“.

Projekto programą sudaro Lietuvoje ir užsienyje žinomų menininkų darbai: Deimanto Narkevičiaus „Genties išnykimas“ (2005), Emilijos Škarnulytės „Aldona“ (2012), Kristinos Inčiūraitės „Išlikimas“ (2009) ir Gintaro Makarevičiaus „Sibiro testamentas“ (2008). Šių metų programos kūriniai tarpusavyje siejasi istorinės atminties, prisiminimų ir laiko temomis. Dabartinių pasaulinių įvykių kontekste svarbu reflektuoti, su kokiais iššūkiais jau esame susidūrę, kaip juos apmąstome, išgyvename ir prisimename. Taigi kūriniuose išryškėja asmeninis kiekvieno iš menininkų žvilgsnis ir patirtis, susiję su kolektyviškai išgyventais įvykiais.

Kartu su videokūrinių peržiūromis vyks medijų meno ir kultūros tyrėjo, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesoriaus Remigijaus Venckaus pristatymas, kuriame žiūrovai bus išsamiau supažindinami su renginyje pristatomais darbais.

Renginys nemokamas.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.