VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Baltų vienybės diena "Ugnies sodai"

Kiti renginiai

„Amžinieji sodai“ virs „Ugnies sodais“: Alytaus kraštotyros muziejus kviečia įspūdingam ugnies reginiui prie Alytaus piliakalnio.

Protėvių ugnies apeiga, ugnies ir šokio šou, šiaudinių skulptūrų deginimas – rugsėjo 22 d., 20 val. alytiškiai ir miesto svečiai kviečiami magiškam reginiui prie Alytaus piliakalnio.

Čia vyks Alytaus kraštotyros muziejaus organizuojamas renginys "Ugnies sodai", skirtas Baltų vienybės dienai ir rudens lygiadieniui paminėti. Jame dalyvaus Tomas Aleknavičius, folkloro grupė Svirtis, ugnies ir šokio kolektyvas „Alt13“.

Vienas įspūdingiausių šventės momentų – šiaudinių skulptūrų deginimas. Šiemet šiaudinė kompozicija yra išskirtinė ne tik savo aukščiu ir tūriu, ja taip pat galima pasigrožėti ilgiau nei įprasta – šiaudinių skulptūrų paroda „Amžinieji sodai“ Alytaus piliakalnio papėdę puošia nuo rugpjūčio pradžios.

Skulptūroms šiemet pasirinkta šiaudinio sodo idėja, tad rugsėjo 22 d. šiaudiniai sodai virs ugnies sodais, taip sukurdami įspūdingą reginį susirinkusiems ir įgaudami simbolinę prasmę.

Alytaus kraštotyros muziejus jau ne pirmus metus jungiasi prie Baltų vienybės dienos minėjimo. Rugsėjo 22 d. išlikusios baltų tautos – lietuviai ir latviai, mini susivienijusių žemaičių ir žiemgalių pergalę prieš Kalavijuočių ordiną Saulės mūšyje ir švenčia labai gražią gamtos šventę – rudens lygiadienį, kuomet dienos ir nakties trukmė susilygina. Šios dvi progos perkelia mus į senuosius laikus, kuomet mūšiuose žvangėjo susikertančių kalavijų ir kirvių garsai, o šventose vietose buvo aukojama Perkūnui, Žemynai, Gabijai ir kitiems pagonių dievams.

Kviečiame dalyvauti ir nepraleisti įsimintinos šventės!

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba