VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

A. S. Acutis knygos ,,Kodėl Karolis Akutis yra laikomas šventuoju?” PRISTATYMAS I Rytis Baltrušaitis

Susitikimai

Prieš porą metų, spalio 12-ąją, Italijoje, Asyžiuje, popiežius Pranciškus palaimintuoju paskelbė jauną italą Karolį Akutį (Carlo Acutis, 1991–2006). Nors Karolio gyvenimas šioje žemėje buvo labai trumpas (jis yra jauniausias mūsų laikų palaimintasis), po mirties jo misija kaip tik įsibėgėjo.

Spalio 7 dieną 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) vyks Antonia Salzano Acutis knygos „Mano sūnaus paslaptis. Kodėl Karolis Akutis yra laikomas šventuoju?“ pristatymas.

„Bet kokia idėja, sumanymas, gerumo apraiška ir pats tikėjimas be veiksmo yra negyvas“, – sako kunigas Rytis Baltrušaitis.

Technologijų, virtualumo amžiuje Karolis yra ženklas, kad galime išlikti laisvi, neuždaryti savęs ekrano rėmuose, virtualiame pasaulyje. Karolis liudija mūsų žemiškojo laiko vertę, kai kiekviena gyvenimo minutė gali būti panaudota prasmingai.

„Tikiu tiesa, kad tai, kas svarbiausia, akimis nematoma, o gerai matosi tik širdimi. Kaip Karolio mama, norėjau padėti jį pažinti ir pamilti, todėl pabandžiau parašyti knygą širdimi“, – sako Antonia Salzano Acutis.

Dalyvauja kunigas Sigitas Jurkštas bei muzikuojantis jaunimas. Vakarą ves kunigas Rytis Baltrušaitis.

Maloniai kviečiame apsilankyti.