Rudeniškos gėrybės Alytuje

Vasara pasibaigė, bet noras keliauti neatslūgo. Alytaus mieste rudenį ypatingai gražu, nes miesto centrą apsupę miškai pasipuošia įvairiomis spalvomis. Rudenį keliaujant po Alytaus miestą, kviečiame pasilepinti karštais gėrimais ir gardžiais desertais. Alytaus mieste pakeliaukite ne tik po populiarias lankytinas vietas, bet ir sušilkite ragaujant įvairių rudeniškų gėrimų. Cinamono, ąžuolo gilių ar klevų skonio karštieji gėrimai sušildys, pakels nuotaiką ir primins, kad ruduo – nuostabus metų laikas.

 

Kavos namai „E-spress-Oh“

Šių kavos namų toli ieškoti nereikia. Pačioje miesto širdyje, Rotušės aikštėje, įsikūrusi jauki kavinė vilioja kavos įvairove, bei gardžiais desertais. Rudenį čia apsilankius, sezoniniam pasilepinimui siūloma latė „Cinamonas“. Balto šokolado ir cinamono skonio, ši kava tiesiog alsuoja rudeniu. Prie tobulai rudens sezonui tinkančio gėrimo, kavos namai „E-spress-Oh“ kviečia pasigardžiuoti įvairiais desertais. Kavos mėgėjai čia taip pat gali įsigyti šviežiai skrudintos kavos, kuria galima pasilepinti ir namuose.

Šalia kavos namų „E-spress-Oh“, keliaujantys gali aplankyti Kurorto parką ir Miesto sodą, kurie rudens sezonu įgauna naują įvaizdį. Kurorto parke įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, lauko muzikos instrumentai, dviračių bei pėsčiųjų takai. Miesto sode apsigyvenę voveraitės, tad čia verta apsilankyti ir pasisveikinti su šio parko gyventojomis. Žingeidžius kviečiame į Alytaus kraštotyros muziejų, kuris yra visai šalia. Čia visų laukia interaktyvi ekspozicija „Sodzius Dzūkijon“, o lankymas šio muziejaus yra nemokamas.

https://www.facebook.com/espresohalytus
+370 618 63777
Rotušės a. 15, Alytus
GPS: 54.396003, 24.048122 (WGS)

Kavinė „Kavos skveras“

Švelnus džiazo skambesys iš tolo vilioja užsukti į „Kavos skverą “. Istoriniame miesto pastate įsikūrusi kavinė – jauki, elegantiška, gaminanti aukščiausios rūšies kavą ir vaišinanti nuostabiausiais desertais. „Kavos skveras“ šaltu metų laiku paruošę įspūdingą karštų gėrimų meniu. Ąžuolo gilių, kiaulpienės šaknų, cikorijų, morkų, varnalėšos šaknų ir miežių kavos – skamba egzotiškai, tačiau šių lietuviškų, sveikatai palankių kavos gėrimų galima paragauti „Kavos skvere“. Jeigu kava nevilioja, sušildyti ir sveikatą stiprinti padės sumaltų pušų kankorėžių, kanapių arbatos.

Viešint Alytuje, ši kavinė ypač palankioje vietoje. Šalia įsikūręs turizmo informacijos centras padės kiekvienam keliaujančiam susiplanuoti tobulą kelionę. Netoliese galima atrasti Alytaus kraštotyros muziejų ir senąją miesto sinagogą, kuri tapo Audiovizualiųjų menų centru. Šiame centre vyksta parodos, trečiame aukšte ekspozicija, kuri supažins su Alytaus žydų istorija tarpukario metu. Mėgstančius gamtą, kviečiame pasivaikščioti Panemune, kuria galima pasiekti aukščiausią pėsčiųjų ir dviračių tiltą, o kitoje tilto pusėje – išdidžiai stūkso Alytaus piliakalnis.

https://www.facebook.com/Kavosskveras
+370 657 74700
Vilniaus g. 10, Alytus
GPS: 54.39849, 24.047667 (WGS)

Gero stalo krautuvėlė

Nors ši vieta vadinama krautuvėle, čia galima ne tik atrasti gurmaniškų produktų įvairovę, bet sušilti su karštu gėrimu ir net gardžiai užkasti. Orams atšalus labai aktualu saugoti, bei stiprinti savo sveikatą. Todėl, viešint Alytaus mieste, rekomenduojame užsukti į Gero stalo krautuvėlę, kurioje galėsite paragauti naminės arbatos su natūraliomis uogų tyrėmis; šaltalankiais, svarainiais, avietėmis su mėlynėmis ar juodaisiais serbentais su pipirmėte. Prie karšto gėrimo Gero stalo krautuvėlė rekomenduoja paragauti pačių gamintus varškės ir jogurto desertus su pasirinktais pabarstukais.

Ši krautuvėlė įsikūrusi miesto centre, netoli Rotušės aikštės. Aplinkui įvairios populiarios lankytinos vietos, šalia didėlė automobilių aikštelė, viešbučiai. Norinčius artimiau pažinti Alytaus miesto istoriją, kviečiame atsisiųsti programėlę „Pradingusio miesto kalbantys objektai“, kuri veda pro senuosius miesto pastatus, o audio gidas papasakoja įdomybes apie kiekvieną vietą. Šis maršrutas keliauja pro krautuvėlę, tad pažinant Alytų, galima trumpam sustoti, sušilti ar įsigyti gurmaniškų maisto prekių.

https://www.facebook.com/gerostalo
+370 677 43098
Jotvingių g. 7A, Alytus
GPS: 54.395796, 24.042192 (WGS)

Kavinė „Spotas“

Jaunimo pamėgta vieta, pavadinimu „Spotas“, įsikūrusi pačiame centre, šalia Rotušės aikštės. Šioje kavinėje atrasite karštų gėrimų įvairovę, saldžiausius desertus ir gardžias, bei sočias picas. Taip, šioje kavinėje galima apsilankyti ne tik sušilti su skania kava ar arbata, bet ir skaniai pavalgyti. Šaltuoju metų laiku, kavinė „Spotas“ kviečia visus paragauti jų klevų arbatos, kuri puikiai tinka žvarbiais orais. Klevų skonis, cinamono kvapas – kas gali būti rudeniškiau, bet tuo pačiu ir jaukiau?

„Spotas“ įsikūręs labai patogioje vietoje – šalia Kurorto parkas, Miesto sodas. Vaikščiojant Kurorto parku galima pasiekti miesto ežerėlius Dailides, bei aukščiausią dviračių pėsčiųjų tiltą. Taip pat, šalia kavinės yra medinių skulptūrų parkas, skirtas poeto A. Matučio personažams įamžinti. Atvykusiems pažinti miestą šalia stovėjimo aikštelė, pačiame centre galima pasistatyti automobilį ir pasivaikščiojant, pažinti miestą.

https://www.facebook.com/spotasalytus
+370 610 36061
S. Dariaus ir S. Girėno g. 11, Alytus
GPS: 54.396124, 24.049131 (WGS)

Atsiliepimai

Komentuoti