Mažoji kultūros sostinė – Simnas – kviečia!

Simnas visus kviečia į didžiausią šių metų renginį Alytaus rajone – rugpjūčio 23 d. Simno bažnyčia iškilmingai minės 500 metų jubiliejų, o miestas įprasmins 2020 Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardą.

    Šventiniai renginiai šurmuliuos nuo pat ryto – bit.ly/2E7iEnm
    Kviečiame į šventę atvykti iš vakaro – pasidairyti ir susipažint su Simnu ir jo apylinkėmis (bit.ly/33nYiRn). Žuvinto biosferos rezervate www.zuvintas.lt galėsite aplankyti naują lankytojų centro ekspoziciją bei stebėti paukščius nuo apžvalgos bokštelio, įkopti į Bambininkų piliakalnį (bit.ly/2DxTcqX), įvertinsite Simno aikštėje skulptoriaus Antano Kmieliausko darbą, neskubėdami pasivaikščiosite po Simną. Iškilmių išvakarėse netrukdomi apžiūrėsite bažnyčią, kurios XIX a. važiavo pasižiūrėti ne vienas užsienio renesanso tyrinėtojas, kad galėtų pamatyti ir pasigerėti šiuo architektūros perliuku bit.ly/2Ed7VHT
   Po to pailsėsite, pasimėgausite saulės spinduliais ir gaivinančiu vandeniu paplūdimyje prie Giluičio ežero – bit.ly/2Q037IU . Beje, ar kada teko miegoti paukščių namelyje? Ne!!! Tuomet  niekaip neišvengsite kelionės į Simno kraštą. Šalia Žuvinto biosferos rezervato įsikūrusiuose Verebiejuose rasite paukščių namelį bit.ly/3kHzaex, žirgyne „Žvirblio žirgas“ bit.ly/3g1b62J galėsite susipažinti su mažais ir dideliais arkliukais, pajodinėti, o šalia esančioje sodyboje „Praeities Pavara“ išgirsti istorijų iš praeities bei išbandyti senovinę techniką.
    Nakvynei ar ilgesniam laikui pasilikti galėsite ir kaimo turizmo sodybose:
Sodyba „Giluitis“ – bit.ly/2Q1erUR
Metelytės sodyba – bit.ly/3j0jsK7


Leidinys „Simnas“ pdf formatu – bit.ly/315H5L7

Atsiliepimai

Komentuoti