Su Šv. Valentino diena

Šv. Valentino dieną pateikite mylimam žmogui staigmeną ir pakvieskite pasivaikščioti Meilės pėdsakais Alytuje“ arba aplankyti tris miesto vietas, kurios saugo įvairias meilės istorijas. 

1. Alytaus piliakalnis
Alytaus piliakalnio papėdę puošia skulptūrų ekspozicija „Alytaus piliakalnio protėviai“. Piliakalnis apipintas nesuskaičiuojama gausybe legendų. Viena iš jų byloja apie meilę ir miesto vardo atsiradimą. Kadaise gyveno kunigaikštis Alyta, kuris pamilo vaidilutę Mirgrausėlę. Vietos pilį užpuolė kryžiuočiai. Kovoje krito daug karių. Alyta suprato, jog mūšio nelaimės, prasiveržė iš apsupties, paslėpė Mirgrausėlę, kad ši nepatektų į nelaisvę, ir grįžo į kovą. Narsiai kovėsi, bet žuvo. Mirgrausėlė tai sužinojusi taip graudžiai verkė, kad jos ašaros upeliu pradėjo tekėti į Nemuną. Upelį žyniai pavadino Alytupiu, o greta įsikūrusį miestą – Alytumi. Ir šiandien, greta piliakalnio, į Nemuną teka šis Mirgrausėlės ašarų upelis. Alytupio krante yra medinė „Mirgrausėlės“ skulptūra, kurią liečiant reikia galvoti apie mylimą žmogų. Jeigu jis jus myli – pamils labiau, jeigu nenutuokia apie jūsų jausmus – įsimylės jus.

2. Baltosios rožės tiltas
Baltosios rožės tiltas – aukščiausias (38,1 m) pėsčiųjų ir dviračių tiltas Lietuvoje. Šio tilto vienoje iš prieigų pastatyta iš nerūdijančio plieno rožių širdelė, ant kurios drąsiai galima kabinti meilės spyneles. Nepamirškite jos pasiimti su savimi!

3. Meilės labirintas Jaunimo parke
Šis labirintas suvienijo meilę, kuri ne tik atsispindi miesto ženkle „Alytus-Myliu“, bet meilės istorijos pėdsakai veda ir iki legendos apie Mirgrausėlę ir Alytą, kuri siejama su miesto atsiradimu.
Žinoma, labirinte galima pasiklysti – kaip be šito. Tačiau tai padarę, kaskart galite tarsi sugrįžti į 1930 – 1934 metus bei pabandyti suprasti, kokius jausmus puoselėjo to meto Alytaus gyventojai. Čia galima atrasti mūsų senolių mintis, kurios nugulė į eiles ir buvo randamos ant suoliukų Miesto sode bei spausdintos vietos laikraštyje.
Meilės labirintas nėra itin įspūdingas savo dydžiu, tačiau jame galima pajusti tarpukario įsimylėjusių žmonių išgyvenimus. Tuo metu Alytus turėjo kurorto statusą ir Alytuje gyveno gerokai daugiau vyrų nei moterų, tad į mūsų miestą suvažiuodavo Kauno ponios, ieškodamos ir atostogų romanų, ir antrų pusių. Net sunku įsivaizduoti kokios meilės istorijos tuo metu rezgėsi, kiek buvo išdavysčių, meilės trikampių ar kitų gražių momentų.


Pasivaikštinėjus - laikas romantiškam vakarui. Jį galite praeisti restorane „Senas namas“

ar „Dzūkijos dvare“, rezervavę iš anksto staliukus.

Kaina dviejų asmenų staliuko rezervacija: 10 Eur. 
Į kainą įskaičiuota:
▪ staliuko rezervavimas;
▪ dvi taurės šampano (alkoholinio arba nealkoholinio);
▪ šventinis staliuko dekoravimas.
Kurkite įsimintinas akimirkas su „Dzūkijos dvaru“!
Dėl staliukų rezervacijos susisiekime jums patogiu būdu: telefonu +370 647 77506 arba el. paštu [email protected]

Alytaus kultūros centre įsikūręs „Gardas“  kviečia vakarą praleisti su „Baltuoju Kiru“.

Programoje
2000-ųjų pradžioje Alytaus kultūros centro rūsyje vykę koncertai ir diskotekos jaunimui ilgą laiką nebevyko. Ir štai, Gardas sugrįžo! O dabar, tęsia savo veiklą.
Šių metų pirmas vakarėlis Valentino dienos proga! Vasario 14 dieną, 20 val. su Baltuoju Kiru ir apšildančiu DJ.
N-16
Durys atidaromos 19:30
——
* Įėjimas laisvas, bet vietų skaičius ribotas. Kas pirmesnis – tas gudresnis!
* Viso renginio metu būtina dėvėti respiratorius.

Atsiliepimai

Komentuoti