VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Alytaus TIC kviečia išbandyti naują maršrutą pėsčiomis

Šiemet Alytus, Lietuvos kultūros sostinė 2022, atvykstančius svečius kviečia ne tik į kultūrinius renginius, tačiau keliaujant pėsčiomis pažinti miestą bei jo pakraščius. Alytaus turizmo informacijos centras šia proga sukūrė maršrutą „Trys tiltai du Nemuno krantai“. Alytų, savo istoriją skaičiuojantį nuo XIV a., į dvi dalis padalijo Nemunas. Tik XIX a. pabaigoje Alytaus apylinkėse buvo pastatyti pirmieji tiltai per Nemuną. Mieste reikėjo lukterti iki XX a. pradžios. Laikas bėgo, keitėsi tiltai, jų paskirtis, tačiau intriguojančios istorijos išliko. Tai 11 km žiedinis maršrutas, vedantis pro abiejų krantų Alytaus lankytinus objektus, vaizdingomis Panemunės vietovėmis. Didžioji dalis maršruto driekiasi pėsčiųjų ir dviračių taku, dalis – miško kelias. Todėl rekomenduojama pasirūpinti tinkama žygiams apranga ir apavu. 
Žygio metu aplankomi trys Alytaus tiltai. Kelionę pradėję kairiame Nemuno krante, Senamiesčio skvere (greta yra nemokamos automobilių stovėjimo vietos. Taip pat automobilį galima palikti nemokamojoje automobilių stovėjimo aikštelėje šalia prekybos centro „Nemunas“). A. Juozapavičiaus tiltu pereisite į dešinįjį upės krantą: Pirmojo Alytaus istorinė aikštė, Archeologijos muziejus, Alytaus piliakalnis, kur gimė miestas, Baltosios rožės tiltas, Klebono akmuo ir Kaniūkų tiltas, juo grįšite į kairiakrantį Alytų. Pro Mažąjį Dailidės ežerą Kurorto parku pasieksite Laisvės angelo paminklą ir Miesto sodą. Šaulių namai, Rotušės aikštė ir grįšite į Senamiesčio skverą, kur ir pradėjote pažintį su Alytumi.
Pirmą kartą maršrutas buvo išbandytas Europos judumo savaitės metu, rugsėjo 18 d. Juo praėjo pėsčiųjų žygių entuziastai iš įvairių Lietuvos miestų.

  

   

  

Body Text


 

Atsiliepimai

Komentuoti