VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Alytaus ir Elko kultūros ir gamtos objektai buvo pristatyti konferencijoje

Vasario 21 d. Alytaus kraštotyros muziejuje vyko baigiamoji projekto „Paveldui draugiško turizmo Lietuvos ir Lenkijos pasienyje skatinimas” (Nr. LT-PL-2S-165) konferencija. Šį projektą VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras vykdo kartu su Elko (Luko) miesto savivaldybe. Projekto rezultatas – Alytaus ir Elko kultūros ir gamtos paveldo objektų viešinimas, naujų bendradarbiavimo ryšių užmezgimas. Šių vietovių istorija, kultūra bei gamta yra turtinga ir neabejotinai verta turistų dėmesio.

Konferencijos dalyvius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė ir Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Arvydas Balčiūnas.

Konferencijoje buvo pristatyti projekto rezultatai – išleista elektroninė knyga, kuri patalpinta Elko ir Alytaus turizmo informacijos centro interneto svetainėse (https://www.alytusinfo.lt/nr-lt-pl-2s-165/ ), sukurtas ir Face book paskyroje bei YouTube kanale patalpintas abu miestus pristatantis video klipas, miestai kartu pristatyti turizmo parodose Vilniuje ir Poznanėje, sukurti reklaminiai skydeliai ir abu miestai reklamuojami internete. Viso projekto metu vyko abiejų projekto partnerių bendradarbiavimas.

Po oficialios dalies vyko labai įdomios teminės paskaitos. Apie tai, koks kultūros paveldas gali būti įdomus XI amžiaus keliautojui, kalbėjo dr. Margarita Janušonienė, Alytaus krašto kultūros ir gamtos paminklus ir turistinių žygių įvairovę pristatė Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkas, gidas Giedrius Bernatavičius, apie paveldo objektų integravimą į turistinius maršrutus kalbėjo Alytaus turizmo informacijos centro vyriausioji specialistė, gidė Birutė Malaškevičiūtė. Konferencijoje pranešimus apie Elko miesto paminklus ir kultūrinį turizmą pristatė Istorijos muziejaus direktorius dr. Rafał Zytyniec ir parodų organizatorius Jakub Knyżewski, o apie Ekologinio švietimo centro veiklą pasakojo Ewelina Sigiel-Salamonowicz ir Emilia Sigiel-Polakowska

Konferencija buvo labai įdomi ir informatyvi visiems susirinkusiems svečiams.

Projekto trukmė 12 mėnesių. Projekto pradžia 2018-04-01.
Bendras projekto biudžetas 49986,70 Eur, iš jų Europos Regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) parama sudaro 42488,69 Eur. VšĮ Alytaus turizmo informacijos centrui tenkanti dalis – 25170,85 Eur, iš kurių ERPF lėšos – 21395,22 Eur.

Atsiliepimai

Komentuoti