VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Programos „Alytus 2022“ baigiamajame forume apskaičiuotas ne tik renginių kiekis, bet ir emocinė energija

Trečiadienį Alytaus kraštotyros muziejuje vyko Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022 forumas TILTAI Į ATEITĮ, jame įvairių tiltų koordinatoriai aptarė įvykusius renginius, nuveiktus darbus, o miesto vadovai padėkojo visiems, prisidėjusiems prie Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022 metais organizavimo bei jos renginių.

„Nors ir kalbame apie pabaigą, bet tikrai tai ne pabaiga. Tikiu, kad daugelis renginių išliks ir jie taps tradicija, o kitais metais mūsų laukia Dzūkų metai, jie taip pat padovanos miestui įdomios kultūros. Ačiū visiems dirbusiems ir neskaičiavusiems nei darbo dienų, nei valandų. Šiandien mūsų čia tik dalis, bet prie visos kultūros sostinės organizavimo prisidėjo labai daug žmonių, tad mieli koordinatoriai, sugrįžę į savo įstaigas nepamirškite padėkoti savo darbuotojams. Linkiu, kad ir toliau nepritruktų kūrybinių idėjų ir aukštai iškelta kartelė išliktų ir parodytų visiems, koks yra kūrybingas mūsų miestas“, – dėkodamas sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

„Tas kartu nueitas kelias buvo ilgas ir nelengvas, įspūdingi renginiai privertė aikčioti iš susižavėjimo ir kiekvieną kartą atėjusi į juos sau vis sakydavau, kad geriau būti jau negali, tačiau nuėjus į kitą renginį, pamatydavau, kad gali. Džiaugiuosi, kad mus matė ne tik Alytus, bet ir visa Lietuva. Mes tikrai norime, kad Alytus būtų žinomas, garsinamas, ir kad kuo daugiau miestiečių sužinotų apie vykstančius renginius“, – kalbėjo savivaldybės mero pavaduotoja, ALKS 2022 globėja Jurgita Šukevičienė.

Miesto vadovai įteikė kelias dešimtis padėkų asmenims, įgyvendinusiems kultūros sostinės projektą ir organizavusiems įspūdingus renginius.

„Alytus 2022“ programos vadovės Vilmos Liaukuvienės teigimu, pagal šiuo metu turimus skaičius, kurie dar keisis galutinai suvedus visas ataskaitas, kultūros veiklai per 2018–2022 metus išleista per 2,330 mln. eurų.


„Įvyko 1 872 renginiai, iš jų 51 – tarptautinis. Juose dalyvavo per 14,5 tūkst. dalyvių, tiesiogiai stebėjo per 330 tūkst. žiūrovų.

Kultūros sostinė turėjo 32 ambasadorius, 203 savanorius ir 42 rėmėjus.

Visas kultūros sostinės koordinavimas ir pasitarimai užtruko daugiau nei  36 000 minutes arba 600 val., arba 25 paras.

Sukurtos keturios unikalios reklaminės kampanijos, kurios puošė miesto viešąsias erdves ir buvo platinamos socialinėje medijoje.

Kalbant apie energiją reikia paminėti, kad elektros energijos suvartota per 500 tūkst. kilovatvalandžių. Žmogiškosios energijos – 1 730 kūrybinių dienų ir bemiegių naktų, o emocinė energija – rodiklių, pagal kuriuos ją būtų galima apskaičiuoti, neturi.

Tikimasi, kad žiūrovų širdis užkariavę nauji renginiai Dizaino savaitė, Žalioji vakarienė, Myliu savaitė bei kiti išliks ir ateityje.

ALKS 2022 informacija

Atsiliepimai

Komentuoti