LGD akcija "Nemuno kraštas"

Kiti renginiai

LGD Akcija “Lietuva - Nemuno kraštas” yra tarptautinės geografiją populiarinančių renginių platformos "Geografijos naktis" dalis. Kviečiame visus daugiau sužinoti apie Nemuną ir drauge sukurti 2021 m. balandžio 9 d. Nemuno fotografijų žemėlapį.
Lietuva - Nemuno kraštas, svarbu sužinoti daugiau apie šią upę. Kam karantino sąlygos leidžia - pabūkime prie Nemuno, pajauskime jo galią, apgalvokime, kuo jis mums svarbus ir pademonstruokime savo įspūdžius geografiškai.
LGD kviečia pasidalinti Jūsų 2021 m. balandžio 9 d. atliktais Nemuno kadrais ir sukurti vienos dienos Nemuno fotografijų žemėlapį. Taip visi apkeliausime Nemuno slėnį ir pamatysime jį daugelio žmonių akimis.
Kviečiame 2021 m balandžio 9 d. nufotografuoti Nemuną - nuo tiltų, apžvalgos ir bažnyčių bokštų, piliakalnių, kelių, iš pakrantėje esančių savo namų, nuo įrengtų ir laukinių pakrančių, iš salų, iš dronų ir iš dar aukščiau. Prašome “portretinių” Nemuno fotografijų, kurių pagrindinis akcentas - pati upė. Tegu tai bus ne žmonių, ne medžių, ne paukščių fotografijos, tegu jose matosi Nemuno krantai, visas slėnis, vaga, kilpos ir vingiai, santakos su kitomis upėmis (intakai), tėkmės sūkuriai ir vandenyje atsispindintys debesys, salos, sėkliai, senvagės, paplūdimiai, užliejamos pievos ir šalia esantys dirbami laukai, miškai, piliakalniai, miestai ir kaimai, užtvankos, tiltai, krantinės ir prieplaukos, laivai ir pan..
Siųskite savo fotografijas naudodamiesi specialia Lietuvos geografų draugijos sukurta anketa, prieinama šioje nuorodoje (ji bus aktyvuota 2021 04 09 nuo 7 ryto iki 23.59 val):
https://survey123.arcgis.com/.../309b47be99124c6b8adbf294...
Anketoje Jūsų bus prašoma:
-Nurodyti fotografavimo taško adresą, apibūdinti vietą, kurioje fotografuojate,
-Nurodyti tikslų fotografavimo laiką - minučių tikslumu
-Parašyti, kuris tai upės krantas ar kita vieta (jei fotografuojate nuo tilto, nurodykite: pasroviui/prieš srovę
-Pažymėti fotografavimo vietą žemėlapyje (koordinatės)
-Trumpai pakomentuoti, kodėl fotografuojate būtent čia, kuo Jums svarbus Nemunas.
Pateikčių skaičius nėra ribojamas, tačiau prašome vieno asmens/iš vieno įrenginio neteikti daugiau kaip 10 fotofiksacijų. Pasidalinkite šia idėja su draugais, pakvieskite juos dalyvauti! Jei turite draugų Rusijos Federacijoje, Baltarusijoje - paprašykite prisijungti ir juos.
Tie, kurie pateiks savo kontaktus (jie nebus rodomi visiems svetainės lankytojams) dalyvaus Fotografijų konkurse, kurio 3 geriausiems darbams Lietuvos geografų draugija skirs prizus!!!
Dienos bėgyje galėsite savo ir kitų vaizdus, komentarus pamatyti specialiame žemėlapyje “Lietuva - Nemuno kraštas”, kurio nuorodą pateiksime balandžio 9 dieną.
Gerbkime karantino apribojimus!
Kontaktinis asmuo - Giedrė Godienė, el. p. [email protected]
#GeoNight2021 #ProudofGeography
---------------------------------------------
One night (or evening) a year, simultaneously around the world, events adhering to GeoNight, the International Night of Geography, are organised. GeoNight is an initiative first proposed by the CNFG (French National Geographical Committee) on a national scale in 2017 and then subsequently expanded at first European and then international level thanks to EUGEO and IGU. These events should aim to highlight geography and geographers, give the greater public a chance to familiarise themselves with geographical concepts and studies, and to make geographical research more accessible.
www.geonight.net
https://twitter.com/GeonightO
https://instagram.com/geonight.official?igshid=crqmlpivykqv
https://www.facebook.com/GeoNight.official