VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Ukrainos menininko Sergejaus Ra paroda

Parodos

Dailininkas gimė 1961 m. 1976 m. baigė Vorošilovgrado (dabar Luhanskas) vaikų dailės mokyklą. 1988 m. baigė Vorošilovgrado pedagoginį institutą. Dirbo tapybos mokytoju Luhansko mokyklose. Dalyvavo įvairiose parodose ir pleneruose. 2011 m. laimėjo paminklinės plokštės eskizų konkursą, o vėliau Luhansko nacionaliniame universitete pagal jį sukūrė paminklinę plokštę.

2014 metais su šeima pabėgo iš Rusijos okupuoto Luhansko į Kijevą. Ten tapė, eksponavo savo darbus Ukrainos galerijose ir internetinėse galerijose visame pasaulyje. Dirbo interjero dizaino srityje.

2022 metų kovo pradžioje su žmona, dukra ir anūkais, bėgdamas nuo Rusijos kariuomenės apšaudymo Kijeve, atvyko į Lietuvą. Čia dalyvavo keturiuose tapybos pleneruose, surengė personalines parodas Marijampolėje, Grigiškėse, Kaune.

Dailininkas tapo aliejiniais dažais teptuku ir mentele. Kartais naudoja pastelę. Tapymo stilius – eksperimentinis impresionizmas.

Parodoje „Gyvenimo šviesa“ pristatoma tapybos darbų serija, skirta tragiškiems Ukrainos įvykiams. Paveiksluose vaizduojami ukrainiečių jausmai, kuriuos jie kasdien išgyvena šiuo tragišku periodu. Didesnė ekspozicijos dalis sukurta jau gyvenant Lietuvoje. 2013 ir 2015 metais, tarsi užbėgdamas įvykiams už akių, nutapė paveikslus ,,Sveiki atvykę. Atgal į SSSR” ir ,,Scuro mortem”. Jau gyvendamas Lietuvoje nutapė paveikslą ,,Pabaiga”, kuris užbaigė šią trilogiją.

Paroda veiks sausio 3–22 d., Alytaus kultūros centre.

Parodos pristatymas sausio 3 d. 16.00 val., Alytaus kultūros centre.