Rugsėjo 26 d., 12 val., kviečiame Jus į Alytaus Jurgio Kunčino viešąją biblioteką (Seirijų g. 2), kur vyks lituanistui, rezistentui Juozui Labokui atminti skirtas renginys. Čia išgirsite įdomių pranešimų, taip pat bus pristatyta ir paroda, o vėliau lauks pasivaikščiojimas po Alytų J. Laboko pėdomis.
Popietėje prisiminsime Žemaitijoje, netoli Veiviržėnų, Medeikiuose (dab. Ruigiai), 1905 m. gruodžio 25 d. gimusį kalbininką, žodynininką ir rezistentą Juozą Laboką, kurio neilgo gyvenimo kelias tęsėsi per laikinąją sostinę Kauną iki Alytaus, kur gyvenimas, nors ir sergant tuo metu dar sunkiai gydoma džiova, tragiškai pasibaigė po mirtino enkavėdistų sumušimo.
Tikimės, kad ir šis renginys, ir paroda padės geriau pažinti Žemaitijoje gimusį, Kaune pradėjusį mokslininko kelią, Alytuje galutinai nusprendusį pereiti pasipriešinimo Sovietų okupacijai pusėn, kalbininką, žodynininką ir rezistentą Juozą Laboką, jį įvertinti, sekti jo darbais ir gyvenimu.
Maloniai kviečiame!
Renginys bus filmuojamas / fotografuojamas visuomenės informavimo tikslais.
Dalintis nuoroda el. paštu