VšĮ Alytaus turizmo informacijos centras

Lauros Sintijos Černiauskaitės knyga „DŽIAUGSMYNAS“ I Pristatymas ir susitikimas su autore

Parodos

Po dvidešimties metų apsakymų ir romanų rašymo, per kuriuos gimė 11-lika Lauros Sintijos Černiauskaitės knygų, pelniusių įvairius literatūrinius įvertinimus, autorė nusprendė „nerti“ į naujus vandenis ir išbandyti save esė žanre. Taip atsirado 22 grynojo įkvėpimo tekstai, nugulę į knygą itin pozityviu pavadinimu „Džiaugsmynas“. Balandžio 4 d. 17 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) Laura Sintija Černiauskaitė pristatys tai, ką nuoširdžiai kūrė ir gvildeno 2014–2021 metais, gyvendama Vilniuje ir Gaidės kaime, kur su šeima leidžia vasaras. Tekstai, atsiradę ne suplanavus, ne todėl, kad taip reikia, o todėl, kad patys liejosi. Ir sukomponuoti ne chronologine tvarka, o pagal temas.

Laura Sintija Černiauskaitė – prozininkė, dramaturgė, vienuolikos knygų autorė, šešių literatūros premijų laureatė (tarp jų – ES literatūros premija už romaną „Kvėpimas į marmurą“, Berlyno teatro festivalio pjesių mugės pirmasis prizas už pjesę „Liučė čiuožia“). Jos kūriniai versti į pagrindines Europos kalbas, o pjesės statytos Lietuvoje ir kitose Europos šalyse bei JAV.

Ši knyga žmogaus ir apie žmogų, apie prigimtinę teisę džiaugtis gyvenimu ir nesijausti kaltu, jei aplinkui vykstančios negandos tarsi suponuoja mintį, jog tokiomis aplinkybėmis tu tiesiog negali būti laimingas. Pažadame, jog susitikimas su leidinio autore, kaip ir mūsų kasdienybė, bus kupinas visko: buities, šeimos santykių, motinystės krizių, nerimo ir prasmės ieškojimo, akimirkų, kai būtis, ūmai atsivėrusi per smulkmeną, trūkteli į apmąstymus ir maldą.

Maloniai kviečiame!